האישה שהיא השראה עבורי / סלונה, 6.3.18

Leyma Gebowee in Qasr el Yahud
יעל אדמי (צילמה גל מוסנזון)

ביום שישי נציין את יום האישה הבינלאומי ולרגל היום החגיגי, שאלנו בכירות ישראליות מענפים ותחומים שונים, איזו אישה מעוררת בהן השראה ולמה?

יש הטוענים כי יום האישה הפך ללא רלוונטי, אבל בתקופה של מהפכות וקול נשי חזק שנשמע בכל העולם, חשוב להמשיך ולציין את היום הזה שמוקיר, מהלל ונותן לנשים במה נוספת להגיד מה הן חושבות, מרגישות ולמי הן רוצות לפרגן.

 

אסנת הראל, מנכ"לית מכון אדלר, בחרה בד"ר יעל אדמי

אני רוצה להפנות את הזרקור אל אישה אמיצה, נחושה, יזמית של שלום, ד"ר יעל אדמי, מיוזמות ומקימות את התנועה יוצאת הדופן "נשים עושות שלום".

יעל, אם לשישה (ללא תאומים) ואפילו כבר סבתא, בהיותה אחות שכולה, היא מקדישה את כל מאודה, ימיה ולילותיה לחיבור של לבבות רודפי שלום, כמו גם לחוקק את החובה לחשוב שלום והדברות לפני כל החלטה על פעילות צבאית. בתוך שהיא עובדת בחברה ביטחונית, מחזיקה בית חם שחדריו פתוחים תמיד לכל דיכפין, פעילה חברתית ללא ליאות ולעולם בחיוך ונועם דיבור, ומטרתה אחת – שיהיה כאן שלום. זה הכל. יעל נלחמת שלא תהיינה עוד מלחמות. אני מצדיעה לך!

תמי יקירה, ממובילות יוזמת חוק חלופות מדיניות תחילה, בחרה בליימה בואי

ליימה בואי, מנהיגת נשות ליבריה, היא השראה גדולה. בתחילת שנות ה-2000 ליימה בואי הובילה מחאה של נשות ליבריה, מחאה שהביאה להפסקת מלחמת האזרחים האכזרית בארצן ולהפלת הרודן צ'ארלס טיילור. באמצעות מאבק לא אלים, בכלים של סולידריות, נחישות, אומץ, התמדה וחזון, הצליחה ליימה בואי לשנות את המציאות עבור רבים כל כך.

ב-2016 ליימה בואי הגיעה לישראל כדי לצעוד בצעדת התקווה עם נשים עושות שלום, ומילותיה מהדהדות באזנינו עד היום: Peace is possible.