קריאת האמהות

חתמו כאן על קריאת האימהות

وقعوا هنا على صوت الأمهات

Sign The Mothers' Call

אנו, נשים ישראליות ופלסטיניות מכל שדרות החברה, מאוחדות בשאיפה האנושית לעתיד של שלום, חירות, שוויון, זכויות וביטחון למען ילדינו ולמען הדורות הבאים. אנו מאמינות שהרוב הגדול בעמינו שותף לשאיפתנו ההדדית.

לכן, אנו דורשות ממנהיגנו להקשיב לקריאתנו ולפתוח בהקדם בשיחות ומשא ומתן תוך מחויבות נחושה להשיג, במסגרת זמן מוגבלת, פתרון מדיני לסכסוך הארוך והמכאיב.

אנו קוראות לבנות ולבני שני העמים - הישראלי והפלסטיני, ולעמי האזור, להצטרף לקריאתנו ולהמחיש את תמיכתם בסיום הסכסוך.

אנו קוראות לנשים בעולם כולו לעמוד לצדנו למען עתיד של שלום ובטחון, שגשוג, כבוד וחירות לנו, לילדינו ולכל תושבי האזור.

אנו קוראות לאנשי השלום בעולם – צעירים ומבוגרים, מנהיגי הדתות, מובילי דעה, אנשי חינוך וקהילה, וכל מי שהנושא חשוב לו – לצרף את קולם לקריאתנו.

אנו מזמינות את המנהיגים שלנו להיות מחויבים לקול ולרצון של העמים בקריאה הזו למען סיום הסכסוך והגעה לשלום כולל וצודק. אנו מתחייבות לקחת חלק פעיל בתהליכי המשא ומתן עד לסיומם המוצלח, בהתאם להחלטה 1325 של האו״ם.

אנו קוראות למנהיגינו לגלות אומץ וחזון בכדי להביא את השינוי ההיסטורי שכולנו שואפים אליו. אנו משלבות ידיים בנחישות ובשותפות להשיב את התקווה לעמינו.

אמנת השותפות

אמנת השותפות

תנועת נשות השמש הפלסטינית ותנועת נשים עושות שלום הישראלית מסכימות על שיתוף פעולה כדי לפעול יחד באחווה, בנחישות, בהתמדה ובכבוד הדדי במטרה  להביא לסיום הסכסוך הארוך והמדמם בין הישראלים והפלסטינים.

זוהי שותפות נשית היסטורית שמבקשת לעורר את העמים משני הצדדים לתמוך בפתרון הסכסוך בדרך של שלום ולהניע את המנהיגים של שני הצדדים לפתוח במו״מ לקראת חתימה על הסכם מדיני שיבטיח עתיד של חירות, שלום וביטחון לנו, לנשים ולגברים משני הצדדים, לילדותינו ולילדינו ולדורות הבאים.

אחרי יותר מ-100 שנות סכסוך, סכסוך שנוהל ברובו על ידי גברים, נשים ישראליות ופלסטיניות  אומרות די! ומובילות מהלך אמיץ וממוקד, מתוכנן ומתואם כדי להביא את הנהגת שני הצדדים לפתוח במו״מ מדיני במהלך שנת 2023, משא ומתן שמטרתו להגיע להסכם הדדי ומכבד שיסיים את הסכסוך.

 

השותפות מבוססת על העקרונות הבאים

שתי התנועות פועלות כאחיות בפרויקט משותף למען השגת השלום, לצד זאת כל תנועה רשומה כתנועה עצמאית ופועלת באוטונומיה מלאה אל מול הציבור ואל מול מקבלי ההחלטות בחברה שלה. החזון המשותף שלנו מגולם במסמך ״קריאת האימהות״ שניסחנו יחד בעמל רב והוא המצע לשיתוף הפעולה ולהזמנה להצטרף לפעילות. השותפות שלנו לצד העבודה העצמאית של כל אחת מהתנועות מאפשרות להתאים לכל קהילה  את הדרך המתאימה לה כדי לרתום אותה לפרויקט. 

 

עד סוף 2023 נקיים סדרת פעולות עוצמתיות משותפות, פעולות שהמטרה שלהן להנכיח לציבור את הכוח המשותף שלנו, את היותנו נשים, אימהות, אחיות ואזרחיות ישראליות ופלסטיניות הפועלות לשינוי המציאות, כי כולנו פרטנריות לשלום!  פרטי הפרויקט המשותף יגובשו במהלך העבודה ועל פי המצב בשטח מתוך כבוד לצרכים, לאתגרים וליכולות של כל אחת מהתנועות. לאורך כל הפרויקט נמשיך לחזק את הקשר בין שתי התנועות במפגשים רחבים להעמקת ההכרות ולבניית גשרים לשלום.

 

שתי התנועות אינן מזוהות עם מפלגות מסוימות ופועלות במטרה לגייס תמיכה מקהלים שונים ומגוונים כדי להגיע לתמיכה אזרחית רחבה  ככל שניתן. אנו יודעות שכל קול וכל ארגון שמתווסף אלינו חשוב ומשמעותי וכל אישה ואם שמצטרפת אלינו מוסיפה לנו כוח ותקווה. אנו דוברות בשפה מחברת ומכבדת, הדאגה לעתיד הילדים וההבנה העמוקה שהגיעה העת שנשים יובילו את המהלך הם ההזמנה להצטרפות ולפעולה והם המאפשרות להתגבר על הבדלי עמדות ותפיסות עולם. 

 

מתוך הכרה באחריות הגדולה המוטלת על כתפינו אנו פועלות על בסיס אמון, כנות וכבוד ובהקשבה עמוקה לצרכים של כל אחת מאתנו ולאוכלוסיות אותן אנו מייצגות. אנו מניחות שהכוונות של כולן טובות וגם אם נעשות טעויות אנחנו בוטחות זו בזו, אנו גלויות וכנות זו עם זו ומנסות לתת מענה כקבוצה לבעיות שעולות.  המטרה המשותפת שלנו היא המאחדת אותנו והיא זו שמניעה את כולנו במסירות, בהתמדה ובנחישות. עתיד ילדינו מול עינינו והאחריות הגדולה המוטלת על כתפינו והם המאפשרים לנו להתקדם למרות כל הקשיים!