צוות גיוס משאבים

הצוות הוקם והחל לפעול במקביל להכנות לצעדת התקווה. עד אז פעלה התנועה בהיקף תקציבי מצומצם מאד וכאשר התברר הצורך להעמיד תקציבים ניכרים לצעדה ולפעילות המוגברת שהתעוררה בעקבותיה החל הצוות בפעילותו.

אין ספק שהפעילות בצוות גיוס משאבים אינה פופולרית במיוחד ועל כך יעיד המספר המצומצם של חבריה 6 עד 7 חברות בסך הכל. אבל "אם אין קמח אין תורה" ולכן נרתמו חברי הצוות למשימה. במהלך הפעילות למדנו את רזי מקצוע גיוס המשאבים. היכן לאתר תורמים פוטנציאליים, איך ליצור עמם קשרים ולהגיע לפגישות, איך למלא טפסים אינסופיים לקרנות שונות, איך להציג את התנועה, מטרותיה והצרכים הכספיים שלה והכי חשוב איך לבקש (או כפי שאומרים באנגלית How to make the ask). הצוות התמקצע בהכנת מצגות, סרטונים וארגון ערבי התרמה בארץ ואף בחו"ל. למדנו לערוך קמפיינים לגיוס המונים בארץ ובחו"ל. למדנו גם להגיד תודה, לשלוח מכתבי תודה ותשורות, להקפיד על שמירת קשר ועדכונים לתורמים וגם לשלוח מאות קבלות ואישורים.

אכן המשימה מתסכלת ולעיתים לא נעימה (במיוחד כשנתקלים בסירוב), אבל יש לה גם צדדים נעימים ומתגמלים ואלו באים לידי ביטוי במפגשים מרגשים עם תורמים שמביעים את הערכתם ותמיכתם לתנועה ולפעילותה, תורמים שנותנים לנו שוב ושוב את הרוח הגבית והעידוד שאיננו לבד במערכה הזו ושיש אנשים טובים בעולם שרוצים לעזור לנו לעשות שלום.

פעילות הצוות מתבצעת במספר מישורים:

  • פניות לתורמים פרטיים בישראל
  • פניות לתורמים פרטיים בחו"ל
  • הגשת בקשות לקרנות פילנטרופיות
  • הפקת מסעות גיוס המונים בארץ ובחו"ל
  • טיפול בתרומות שוטפות

מטבע הדברים מצבת התורמים אינה קבועה. תורמים מסוימים מפחיתים את תמיכתם ואחרים מגדילים אותה. צרכי התנועה הולכים וגדלים ואנו עסוקות באיתור תורמים נוספים, הן יחידים והן קרנות וגופים מוסדיים. כאן אתן יכולות לעזור לנו מאד... אם במעגל ההיכרויות שלכן יש לכן היכרות או קשרים עם אנשים או גופים שעשויים להיות מעוניינים בתמיכה בנו, אנא ספרו לנו ואנו נשתדל לפנות אליהם בכבוד ובעדינות.

ועוד בקשת עזרה חשובה, בימים אלו אנו מנהלות מסע מימון המונים לגיוס תמיכה בצעדת נשים עושות שלום 2018, אנא היכנסו ותרמו בקישור הבא https://www.mimoona.co.il/Projects/4822   וגם הפיצו את המסר לחבריכם וחברותיכם

רכזת - טליה וולקוביצ'ר

חברות – אביטל בראון שהקימה את הצוות והיתה הרכזת הראשונה, דונה קירשבאום, וויאן סילבר, יואל אדמי,  יעל גאפל