אירוע של שכנות טובה בג’לג’וליה – 11.4.19

ראש מועצת ג'לג'וליה, דרוויש ראבי, ברך וסיפר על התוכנית שיזם עם ראש מועצת דרום השרון אשרת גני גונן, לשיתופי פעולה בין בתי הספר ובין הישובים (למשל חלום לשביל אופניים משותף). גם היא ברכה, ודבריה נשמעו כמו נלקחו מהמצע של תנועת נשים, על הצורך בשלום, על הצורך בשת"פ, על חשיבות החינוך המשותף מהגיל הרך, על הקמת בית ספר דו לשוני, ועל הכוח והחשיבות של  שילוב נשים והובלה נשית. היא גם הזכירה את התרשמותה מהסרט על נשות ליבריה, בו צפתה באירוע שלנו לפני כשנתיים. נארימן הציגה אף היא את היוזמה ואת הרצון שלה להמשך מפגשים ושיתוף הפעולה עם נשים עושות שלום.

בסוף האירוע ברכה מטעמנו עטרה לוי. לאחר הטקס, נחלקנו לשתי קבוצות למעגלי נשים, שם הכרנו נשים מדהימות, רובן מורות בבית הספר, שיזמו תוכנית להקניית ערכים והעצמה אישית לתלמידים, וכמהות לקשר ולהמשך שיתוף הפעולה איתנו. בקיצור, יצאנו עם הרבה תקווה- أمل!!

תודה לג'ולי סיטקוב-בוגין, שרקמה את האירוע תוך כבוד רב לנארימן, ולמנחות מעגלי השיח הנהדרות.

אירוע מעורר תקווה בג'לג'וליה

נשות השרון הדרומי, השתתפו אתמול באירוע להשקת תוכנית "שכנות טובה" בין ג'לג'וליה ויישובי דרום השרון, ביוזמת נרימאן מדאח, מובילת פרויקט חיים משותפים בין בתי ספר (ערבים ויהודים) ומובילת התכנית. האירוע נקבע הרבה לפני הבחירות וללא קשר לבחירות, אך ההרגשה במהלך האירוע הייתה שהתזמון היה מוצלח מאוד.

הגענו במטרה להכיר ולהתחבר ומתוך סקרנות רבה. היה אירוע מדהים ומרגש. שלטים גדולים, נערים ונערות עם חולצות עם שם התנועה קיבלו את פנינו. היה טקס מושקע, בו רקדו ילדים וילדות מגיל הגן ובתי ספר, ושרו שירי שלום בערבית, עברית ואנגלית. להקת דבקה מקצועית חוללה בהתלהבות על הבמה.