חברות התנועה בביקור בפריז – בערב לזכר יצחק רבין, במפגש עם חברי פרלמנט ובסנט הצרפתי / מרילין סמדג'ה

 

לאחר ערב מדהים לזכרו של יצחק רבין בפריז יחד עם Amal Rihan , Huda Abu  Arquob  , בו ניתן מקום של כבוד לנשים עושות שלום,

Marilyne Smadja Amal Rihan Huda Abu Arqob in Paris Nov 2017

הוזמנתי לביקור מרגש עם חברותיי לתנועה ב- Ensemblee Nationale (האסיפה הלאומית).

חברי האסיפה הלאומית הינם נבחרי ציבור המתכנסים ב"ארמון בורבון" ברובע השביעי שבלב פריז, על גדת הסן.
מסורת שהחלה באסיפה הלאומית הראשונה בזמן המהפכה הצרפתית, קובעת כי מפלגות השמאל הפוליטי יושבות לשמאלו של נשיא האספה, בעוד מפלגות הימין יושבות לימינו. סדרי ישיבה אלה קיימים עד היום.

נכון לבחירות הפרלמנטריות בשנת 2017, מפלגתו של נשיא צרפת, עמנואל מקרון, הרפובליקה בתנועה! (!En Marche) וסיעתה הפרלמנטרית, מחזיקה ברוב מוחלט באסיפה הלאומית, עם 350 מושבים מתוך 577.

WWP representatives in the French Parliament Nov 2017

WWP representatives in the French Parliament Nov 2017

התקיים מפגש פורמלי (Audition) עם ח"כים (נבחרי ציבור מהפרלמנט הצרפתי, משמאל, מרכז וימין) בו אמאל ואני סיפרנו בהרחבה על התנועה, ארוחה בה הצטרפה גם דינה בן-יקיר ונערך סיור ב Assemblee Nationale בו חתמנו על ספר הזהב בשם נשים עושות שלום. הח"כ התלהבו מאוד והבטיחו תמיכה קונקרטית בתנועה. למשל: 1. כל פעם שיפגשו אנשי ממשל ישראלי הם יזכירו את התנועה, ואת חשיבות לשלב נשים בפתרון הקונפליקט עם הפלסטינים. 2. גם כשיפגשו עם נציגים מהרשות הפלסטינית ידגישו את חשיבות לשלב נשים בפתרון הקונפליקט. 3. הם יפרסמו באתר שלהם את הלינק בצרפתית של אתר התנועה וכל פעם שתהיה להם הזדמנות הם ידגישו את חשיבות פעילות התנועה שלנו. הם מאמינים שתנועה כמו שלנו כן יכולה להוביל לשינוי המתבקש לסיום הסכסוך עם הפלסטינים, ושכן זה אפשרי!