הוקמה קואליציית ארגוני הנשים והשוויון

 

 

קואליציית ארגוני הנשים קמה יחד עם הקואליציה החדשה!
לאחר שהתברר במהלך הדיונים להקמת הממשלה שקולן של הנשים בישראל לא נשמע, זכויותיהן לא נשמרות והן מיוצגות באופן זניח בממשלה שתקום היום, החלטנו להקים את קואליציית ארגוני הנשים כדי לייצר שיתופי פעולה וחזית אחידה במאבק על זכויות נשים.
לקואליציה חברו ארגונים למען זכויות נשים בישראל מכל הקשת הפוליטית. אצלנו אין ימין ושמאל, אין חילוניות, או דתיות או חרדיות, יהודיות או ערביות – כולנו יחד למטרה אחת – שמירת זכויות נשים בישראל וחתירה להשתתפות שווה של נשים במוקדי קבלת החלטות.
גם אנחנו, נשים עושות שלום, הצטרפנו לקואליציה כדי לחזק את הקול שלנו, את הדרישה שלנו להסכם מדיני בהשתתפות נשים, שיוביל לעתיד טוב יותר לנו, לילדינו, לילדותינו ולדורות הבאים.
חברות הקואליציה: בונות אלטרנטיבה. שדולת הנשים. נעמת, ויצו, איגוד מרכזי הסיוע, רוח נשית, מרכז רקמן, איתך מעכי, פורום דבורה, איגוד היועצות לקידום מעמד האישה ברשויות המקומיות, לא עומדות מנגד, שוברות קירות, 5050 שותפות ושוויון מגדרי, פוליטיקאיות צעירות, המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות, מרכז צדק לנשים, נבחרות, עבודה שווה, מרכז ׳יודעת׳, מכון דבורה, מבוי סתום, לשכת הממונות למניעת הטרדה מינית, נשים עושות שלום, אד'אר: פורום אנשי ונשות מקצוע למאבק בפשעי רצח נשים, מי ערה, קהילת היזמיות WE ACT, אסל"י, דירקטוריות מובילות שינוי, איגוד נבחרות הציבור ברשויות המקומיות, הקליניקה למשפט ומגדר והקליניקה לשוויון במכללה למנהל