סוזאן עבד אלקאדר בשארה: “אני אוהבת את מה שאני עושה ומאמינה בצעדים שלי”

אני, סוזאן עבד אלקאדר בשארה, נשואה ואמא לשלושה בנים. גרה בטייבה במשולש.

הצטרפתי לנשים עושות שלום לפני 4 שנים. שמעתי על התנועה דרך הרדיו, אהבתי את הפעילות של התנועה. השתתפתי בהתחלה בצעדת התקווה לירושלים. עשיתי הרבה פעילות למען התנועה.

 

ארגנתי כנס גדול בעיריית טייבה וניהלתי את הכנס בצורה הולמת, השתתפו בכנס כמעט 300 מוזמנים ערבים ויהודים.
השתתפתי בפעילות מעבר לקו הירוק, הלכתי לבית ג’אלה עם נשים פלסטיניות. השתתפתי גם בצעדה השנייה לירושלים עליתי על הבמה ודיברתי על שיתוף הפעולה בין שני העמים וכמה זה חשוב לעתיד ילדינו.

בשנה שעברה ארגנתי הרבה חוגי בית אצלי והשתתפתי גם בחוגי בית בתל אביב ובהוד השרון.

השנה הגברתי פעילות, השתתפותי וארגנתי שני מפגשים אצלנו בשוק טייבה מארקט כאשר הזמנתי את כל קבוצת השרון לבוא לשוק טייבה בחודש רמדאן. הסתובבנו בסמטאות טייבה בעיר העתיקה, השתתפנו בסדנת הבישולים ובסוף רקדנו כולנו ביחד לצלילי המוסיקה הערבית, יהודים וערבים, יד ביד… וכבדנו את נשים עושות שלום בממתקי קואיך, ממתק עממי מהרבה דורות שמסמל את חודש הרמדאן אצלנו.

באותו שבוע ארגנתי עוד מפגש ל-15 נשים שהגיעו לטייבה במועדון הנשים תחת חסות עיריית טייבה והשתתפו עם נשים ערביות בהכנת עוגות החג ביחד. היתה אווירה נעימה ושמחה, כולן השתתפו בשמחה אדירה, והנשים למדו על המנטליות שלנו.

 

לסיום אני רוצה לשתף אותכם שזה לא מובן מאילו אצלנו בחברה הערבית כל הפעילות שאני עושה. צריך אומץ ובטחון עצמי ותמיכה. את התמיכה אני מקבלת מבעלי שמעודד את הפעילות שלי, כי בעלי מאמין בשלום בין שני הצדדים.
בהתחלה היו הרבה מעצורים ולחצים עלי לעזוב את הפעילות. אבל בנחישות שלי ובאמונה שלי  חציתי את כל הגבולות והתקדמתי למען השלום ולמען ילדינו, כי אני מאמינה בשלום, בחיים משותפים ובדו קיום.
אני מקווה ומאמינה כי יבוא היום וכולנו נחגוג שלום ולכולנו יהיה בטחון.
אני אוהבת את מה שאני עושה ומאמינה בצעדים שלי.
אני מגדירה את עצמי אישה ערביה מוסלמית, יש לי בטחון עצמי ואמונה במה שאני עושה.