מה אני צריכה כדי להרגיש שייכת ובטוחה? / מאירה פריבמן

 

צוות שיח בנשים עושות שלום ממשיך לקיים השנה מפגשי זום בכותרת מדברות על זה בהמשך למפגשי שיח מקרב משנים קודמות. זו במה קבועה לדיון פתוח בשאלות שמעסיקות את חברות התנועה. המפגשים מעניקים מרחב זמין לשיחה בנושאים שעומדים על סדר היום שלנו, והזום מאפשר לשוחח ביתר נוחות מהתכתובת בקבוצות ווטסאפ, מייל וכד'. חשוב להדגיש כי המפגשים מכוונים לשיחה פתוחה וחופשית ואינם פורום לקבלת החלטות.

המפגש הראשון ביולי עסק בשאלת הלגיטימיות להשמעת מגוון קולות בתנועה, וכלל מעגל הקשבה ואחריו דיון בהנחיית אורה המר וזהבה איצקוביץ מצוות שיח וצוות מגוון.

מתוך זום מדברות על זה 1, יולי 2020

 

המפגש באוגוסט הוקדש לשאלה: מה אני צריכה כדי להרגיש שייכת ובטוחה?

המפגש נבנה בשיתוף עם שני צוותי שירות, צוות מגוון וצוות קשרים עם פלסטיניות שחברות בו ערביות ישראליות רבות. דיברנו על הצרכים הקשורים ליצירת תחושת שייכות וביטחון של כל נשות התנועה ובמיוחד של נשים מהחברה הערבית (וקבוצות מיעוט אחרות). במפגש השתתפו כ-50 חברות מצוותי התנועה ומהשטח, ובהן 12 חברות ערביות.

תהליך הכנה מושקע ועמוס (עד השעות הקטנות של הלילה…), קדם למפגש. פנינו לחברות שנעלמו מפעילות בתנועה (אולי בגלל קושי של ביטחון ושייכות) להשתתף, ודאגנו להדרכה למנחות החדרים שעליהן נשען הדיון המרכזי במדברות על זה 2. המנחות ורדה סעדה ודבורלה אורבוך הציגו בפתיחה את השאלה מה יאפשר לי להרגיש בטוחה ושייכת? כבסיס לשיח. עבדנו בחלוקה לחדרי זום קטנים, בהם החברות שיתפו בצורה גלויה ומרגשת חוויות אישיות הקשורות לתחושת ביטחון ושייכות. עלו חוויות של קושי ולצידן חוויות של הזדמנויות.

השיח האינטימי בחדרים היה משמעותי מאוד ועלה על כל הציפיות, כך גם הדיון המשתף במליאה בחלקו האחרון של המפגש.

אם נרצה לקבץ את כל הסיפורים תחת כותרת אחת היא תהיה: הצורך של כל אחת מאיתנו בהקשבה, בנראות, בביטוי עצמי, הערכה ובמקום אישי בחיי התנועה. לסיום נאסף משוב קצר בכתב, ממנו נפיק המלצות להמשך העבודה במסגרות השונות של התנועה. התגובות המיידיות והספונטניות הן של תודה ופירגון!

מתוך זום מדברות על זה 2, אוגוסט 2020

 

בהכנות, בהנחיה, בריכוז חדר ובתמיכה הטכנית לקחו חלק חברות רבות, תודה גדולה לכולן!!

אנחנו בודקות עם המשתתפות אם הן רוצות לקיים מפגש המשך שיתמקד ברעיונות מעשיים לחיזוק תחושת השייכות בתנועה. מפגש "זום מדברות על זה… 3" שנקיים בספטמבר מתוכנן בשיתוף רכזות השטח הארציות.