שושה וילן: כמהה לשלום עם שכנינו הערבים

אני, שושה וילן מקיבוץ נגבה, רכזת אזורית של נשים עושות שלום בדרום. האזור כולל את הערים קריית גת, קריית מלאכי, אשקלון ושדרות, ואת הישובים הכפריים באזור.

מאז שזוכרת את עצמי, אני כמהה לשלום עם שכנינו הערבים, ובפרט עם הפלסטינאים. גדלתי על יחסים טובים עם השכנים, תושבי הכפרים הערבים עד המלחמה. תמיד האמנתי שממשלת ישראל עושה הכל להשיג שלום עם המדינות השכנות, עד שהאמת התנפצה לי בפרצוף במלחמת יום כיפור.

מאז הייתי שותפה פסיבית למאבקי השלום.

את תנועת נשים עושות שלום פגשתי קצת לפני השקת התנועה בשדרות. התרשמתי מאוד מהאנרגיות, השמחה וההרגשה הטובה להיות בצד הפועל למען ערכים שמאמינה בהם. זו הייתה עבורי התשובה למועקה קשה שהביאה אותי להעלות על דל שפתי, לפני ארבעת ילדי הבוגרים, את הספקות והחרדה לגורלם/גורלנו בארץ.

מאז שהצטרפתי לתנועה אני גאה להיות חלק בקבוצה המרהיבה של פעילות למען עתיד טוב בארצנו האהובה. העשייה לשינוי התודעה – יש תקווה לשלום, היא עבורי עוגן וציר מאזן שמעלה חיוך אל שמים כחולים ושדות ירוקים.

בטקס הענקת תעודת הוקרה לגדיר האני. אוניברסיטת בן-גוריון

איכויות הפעילות של חברות התנועה מציגה התנהלות שכמותה רק אפשר לחלום. פשוט לא פגשתי כזו בשום ארגון אחר.

את תפקיד רכזת אזור קיבלתי על עצמי כשנותר ללא כתובת לפני קרוב ל- 4 שנים. הקמנו קבוצת פעילות, קיימנו חוגי בית, הינו שותפות לפעילות הכלל ארצית וניסינו להפיץ את דבר התנועה במרחב הדרומי. מדי שבוע נשלח, לכל הרשומים בתנועה באזור, גיליון מידע אודות פרויקטים ארציים, בדגש על האזור, למען ידעו ויצטרפו. פחות הצלחנו לקיים פעילות בערים ובישובים בעלי אופי דתי. לאחרונה נחלשה היזמות והמוטיבציה להרים אירועים.

בכוונתי לסיים את ריכוז האזור לאחר אירועי “דרום אדום”. לצערי הרב עדיין לא נמצאה לי מחליפה.. למי שמתאים לאייש תפקיד חשוב זה, או אם אתן מכירות מישהי מתאימה באזור, אנא שלחו פרטים לאימייל של התנועה womenwagepeace@gmail.com