"רשת נשים בונה עתיד לשלום" במרכז הנשים העירוני בראשון לציון / מאירה פריבמן

איריס כגן חכמון, היועצת למעמד האשה בראשון לציון, וראש המרכז העירוני הנקרא 'רשת נשים' עמדה בקשר עם התנועה בשנתיים האחרונות, כולל השתתפות של מספר נשים מהמרכז בסמינר "בונות עתיד משותף". הקשר נוצר בעזרת כדיה מוזס, מלי פולישוק, חביבה מלניק, וחברות נוספות.
השנה הבשיל הקשר ליצירת סדנה שנתית הנקראת "רשת נשים בונה עתיד לשלום". אני מלווה את התכנית מטעם קבוצת השפלה בתנועה.
באוגוסט-ספטמבר קיימנו שני מפגשים עם מובילות התחומים השונים ברשת (ברשת למעלה מ-10 תחומים מהורות ועסקים ועד אמנות וספורט) כדי לערב אותם בתכנית ולגבש יחד את התכנים לסידרה. את מפגשי הגיבוש הנחנו חמוטל גורי ואני. השלמנו את הכנת הקבוצה המובילה בסדנת "שיח מקדם" עם דבי פרוש (לאור הצלחתה יתקיים השבוע מפגש המשך).
לפני חודש נפתחה הסידרה לקהל הרחב של נשות ראשל"צ, ובתכנון 6-7 מפגשים.
המפגש הראשון היה עם רני גורדון-יבין בנושא "נשים רודפות שלום בתלמוד". התחלנו מהמקורות, בשיעור מרתק ועם הרבה מעורבות של המשתתפות.
ביום ד השבוע (23.1) התקיים המפגש החמישי בסידרה, הפעם פגשנו את שירי לוינס על ״נשים, שלום וביטחון״: על כוחן של נשים לשנות, לסייע בפתרון סיכסוכים קשים בהודו, באפריקה, ברוסיה, באירלנד בתימן וגם בארץ, בעבר הרחוק ובימינו.
– למה אנחנו לא יודעים על הנשים האמיצות האלו?
– מתי נשים נחלצות לפעולה ?
– מה מאפשר הקול הנשי?
שוב היו המשתתפות מעורבות בדיון וביטאו הזדהות רבה, ויצאנו כולנו בתחושה של סקרנות לקראת המפגש הבא עם ד"ר יעלה רענן ״פוליטיקה של אהבה״ שיתקיים בחודש הבא.