פ(ר)יסות שלום – עדכון / עליזה ארז

 

לכמה פיסות כבר הגענו?

בכל פעם שפוגשים אותי, דבר ראשון אני נשאלת: כמה כבר יש? לכמה פיסות כבר הגיעו?

הלהט שלנו להגיע ליעד הפנטסטי שהצבנו לעצמנו – מיליון ריבועים – בוער בעצמותינו!

אנו רוצות כבר להשלים את המשימה ולעמוד ביעד!

ואני אומרת: “בואו נהנה מהתהליך, מהדרך”.

בכל יום מגיעות פניות מכל רחבי הארץ והעולם לקבלת הוראות כיצד ניתן להצטרף ולהיות חלק מהפרוייקט .

 

רעיון Piece for Peace מגיע לאט לאט לכל רחבי העולם ואני שמחה לשתף אתכן בכמה רגעים מרגשים שפרוייקט שטיח השלום זימן לי/לנו.

פריסות שלום מטנזניה 

 

 

 

 

 

לפני מספר שבועות קיבלתי חבילה של 364 פיסות שלום מיפן!!
החבילה הגיעה בדואר אל חגית רענן, הנציגה בארץ של ארגון. World Prayers for Peace Society שהסיסמה שלו: ישרה שלום עלי אדמות (May Peace Prvail on Earth)
חגית הגיעה אלי במיוחד הביתה כדי להעניק לי את פיסות השלום ואת ברכתם של כל חברי הארגון מיפן. התרגשתי מאד מאד ואני רוצה להודות לכל אחד ואחת מהיוצרים והיוצרות שתרמו מזמנם ומכישרונם הרב להוסיף באהבה ריבועי שלום לפרויקט שלנו.
במעמד הפגישה חגית העניקה לי גם עמוד שלום קטן.

משלחת של נשות דת נוצריות ויהודיות מארה”ב הגיעה לסיור בישראל וברשות הפלסטינית כדי ללמוד על הסכסוך באזורנו. במסגרת ביקורן פגשו את נציגות נשים עושות שלום כדי להכיר ולשמוע על התנועה. כמובן שהצגנו את שטיח השלום ובתום המפגש הן יצרו את ריבועי השלום שלהן. כל אחת מהן מובילה קהילה דתית עצומה וכולן הבטיחו להפיץ את הרעיון ואת הבשורה של יצירת שטיח השלום העולמי.

נכון להיום יש לנו ריבועים מ – 28 מדינות מכל היבשות (אמריקה, אירופה, אסיה, אפריקה, אוקיאניה), מהרשות הפלסטינית ומישראל.

כמובן שגם מכל רחבי הארץ מגיעות פיסות שלום והערימה הולכת וגדלה. לאחרונה התקיימו מפגשי יצירה בישוב עצמון שבגליל, במושב ניר בנים, ברמת השרון, בצרעה, בבית ספר ברעננה, במועדוני נשים בנצרת, בכפר הדרוזי סמיע, קיבוץ עין המפרץ, צופר שבערבה, להבים, קיבוץ חולדה, כרמיאל ועוד ועוד…

quilt artists misgav

מפגש פריסות שלום במשגב

הקוילט בכנסת

במסגרת פרוייקט “כנסת הנשים” הוצג שטיח השלום בפני יו”ר הכנסת מר יולי אדלשטיין ובפני ח”כ מר עומר ברלב. חברי הכנסת מתחילים להיות מודעים לפעילות שלנו וכבר קיבלנו 2 ריבועים מח”כ עמיר פרץ ומח”כ עומר ברלב. אני מקווה שנוכל ליצור שטיח של שלום המורכב מ – 120 פיסות של כל חברי הכנסת.

מפגש בכנסת עם ח”כ עומר בר-לב 

 

 

 

 

ולשאלה שנשאלה בתחילה:

כמה ריבועים כבר יש לנו?

אומר בהערכה גסה שיש כבר כ – 6000 פיסות שלום (ואולי אף יותר?!) כ – 200 שטיחים כבר תפורים ועוד ריבועים רבים מחכים להשתלב בתפירה….

אבל אל נשכח שבעצם, היעד שלנו הוא מיליון ריבועים או הסכם מדיני – מה שיגיע קודם

המשיכו לשתף וליצור עוד ועוד ריבועי שלום… תודה!

לגלריית תמונות של פריסות שלום