נשים ישראליות ופלסטיניות עושות סוף שבוע של שלום

רוני פלזן מדווחת: בסוף השבוע שעבר (20-21.11.15) יזם הצוות לקשרים עם נשים פלסטיניות ונשות העולם מפגש עם מנהיגות ופעילות פלסטיניות במטרה להכיר אלה את אלה ולייצר עבודה משותפת ומשתפת. המפגש שהתקיים בטנטור על גבול ירושלים ונפת בית-לחם התאפשר באמצעות תרומה הנדיבה של Joanna Goodwin, President, Middle East Peace Dialogue Network. תודה-שוכרן למשתתפות על הכנות, האומץ, הפתיחות, ההקשבה וההנאה. היה מרגש, מאתגר, נעים, טעים ומחבק.

עליזה ארז, רכזת אזור כרמיאל של התנועה ופעילה בצוות, כתבה על החוויות, העשייה, השיחות והתהליך הקצר והעמוק שעברנו ביומיים האלו –

“חזרתי הערב מסופ”ש מרתק ומרגש בו נפגשנו, קבוצה של יהודיות וערביות ישראליות מתנועת “נשים עושות שלום”, לבין קבוצה של נשים פלסטיניות מנהיגות.
במהלך המפגש סיפרנו לפלסטיניות על התנועה שלנו ועל פעילותנו בשנה האחרונה בישראל למען קידום הסכם מדיני.
צפינו ביחד בסרט מעורר ההשראה על מאבקן של נשות ליבריה לשלום.
דנו באפשרויות של פעולות משותפות וכיצד הנשים הפלסטיניות יכולות לתמוך בנו ולעורר את דעת הקהל בקרב הנשים בפלסטין לקידום הסכם מדיני.
דנו כמובן גם בנקודות כואבות אך למרות זאת יצאנו עם תוכניות אופרטיביות.
כולן חדורות מוטיבציה לצאת לפעולה – מחר בבוקר!
במסגרת הסופ’ש עשינו גם פעילות יצירתית והשקנו את פרוייקט  “שטיח השלום – The Peace Quilt” כל אחת הכינה ריבוע של בד בו ציירה, כתבה, הדביקה, רקמה מסרים של שלום ואחווה.
מעתה והלאה שטיח זה ילך ויגדל. בכל המפגשים, נשים ישראליות מכל קצווי החברה ונשים פלסטיניות ייצרו עוד ועוד ריבועים ואת כולם מחבר לפרוייקט אומנות גדול.”

טנטור2 טנטור