מקבלות את השנה החדשה בלב הגליל / חנה בן-יוסף

בין ראש השנה ליום כיפור, חגגנו את השנה החדשה הבאה עלינו לטובה, פעילות של נשים עושות שלום מאזור לב הגליל, וחברות שהגיעו ממקומות אחרים בצפון.

כשהגיתי את קיומו של הערב הזה, לא צפיתי שיהיה כה מרגש… דיאן קפלן ומירה עילבוני הנעימו בשירה ובנגינה וקיימנו שיח בין -דתי בו השתתפו דר' ריחאב עבד אל חלים, היאם טאנוס ודר' סיגלית אור. הן דיברו על מוטיב ההתחדשות ועל מוטיב הסליחה בראי האסלאם, הנצרות והיהדות. את השיח הנחתה חברתנו, דפנה רטר ורוית יסעור הנחתה פעילות של תדרים בתנועה כאשר כל המשתתפות נענו בשמחה, ברצון ובתוכן. גלית הופמן, מנהלת מרחב כרמיאל משגב בנעמ"ת נתנה לנו את האולם והייתה שותפה מלאה באירוע. אגב, בזכות שיתוף הפעולה הפורה, בית נעמת בכרמיאל הוא ביתנו והמון תודה על כך לגלית).

קבענו את התאריך והפצנו ב-whatsapp הזמנות פשוטות תוצרת עצמית לכל עבר, ובתוך הפעילות הקדחתנית וההכנות והזומים והתיאומים לקראת יום השלום הבינלאומי… מצאתי זמן יקר לקדם את הערב המיוחד הזה כי הרגשתי שמעבר לאירוע הארצי הגדול, חשוב לפתוח את השנה בערב חגיגי משלנו, נשות הגליל, יהודיות וערביות יחד, ולהטעין את האנרגיות שלנו בתמהיל גלילי וייחודי של שיח מכבד, שירים בעברית ובערבית ותנועה סוחפת, מאחדת ומשחררת.

אז המון תודה לחברות הנהדרות שנענו והגיעו ונתנו לנו מאורן ומדובשן… וכולן, ממש כולן, יצאו עם קשרים חדשים ועם חיוך על הפנים.

שתהא זו שנה טובה, שנה של שלום ואהבה.