מנחם לב: הנדתי בראשי ‘הן’ ולא ידעתי שהתנועה הקלה הזו תשנה את מסלול חיי

שלום לכן יקרות

כך אני פותח (ולא בכדי) את רוב ההודעות שאני מעלה בפורומים השונים של נשים עושות שלום.

אל נשים עושות שלום התוודעתי כמעט במקרה, בת זוגי חיה שהצטרפה לנשים עושות שלום לפני מעט יותר משלוש שנים קיבלה הזמנה להצטרף למסע התקווה מראש הנקרה לירושלים ושאלה אם ארצה להצטרף למסע. לאחר חשיבה קצרה הנדתי בראשי לאות הן ולא ידעתי שהתנועה הקלה הזו תשנה את מסלול חיי לבלי הכר. לפני תחילת המסע נפגשנו כולנו בביתם של אתי וניר דמבו להיכרות ראשונית ונשאלנו מה גרם לנו להצטרף לצעדה, הסיבה הראשונה והיחידה שיכולתי לחשוב עליה היא קדושת החיים, קדושת החיים עליה חונכתי כל ימי עוד מכיתה א׳ על ידי המורה שולה, קדושת החיים של כל בני האדם והצורך הזועק לעצור את שפיכות הדמים חסרת המעצורים וחסרת הטעם באזורנו שנמשכת למעלה ממאה שנים.

תוך כדי ההליכה המאומצת בצעדת התקווה לאורך חוף הים של נהריה, בשדות החרושים של מישור החוף, בפרדסים של השרון ושדות הכותנה למרגלות הרי יהודה, התוודעתי בעזרת יעל אדמי, חגית לביא, יעל שטיינברג ולילי וויסברגר שהשתתפו והובילו את הצעדה, למטרות התנועה, הישגיה ושאיפותיה. הדבר שחיסם את המחויבות שלי היו המילים של ליימה גבואי בנווה שלום “Making peace is a very heavy commitment, if you are not sure you can go all the way don’t even start it, GET OUT, you will make many enemies and loose a lot of friends along the way, ARE YOU READY”

I was ready

הפעילות שלי מסתכמת בתמיכה במשימות שנשים עושות שלום נוטלות על עצמן ומבקשות שאעזור לקדם אותן, אינני מקדם רעיונות משלי ואין לי אג’נדה שמובילה אותי בפעילותי בארגון, כל זאת מההבנה שהשיח והפעילות בנשים עושות שלום חייבת להישאר נשית. מסיבה זו אני גם ממעט להשתתף בדיונים של נשים עושות שלום כדי לשמור על הניקיון והאיכות המיוחדת של השיח הנשי. במסגרת הפעילויות שנתבקשתי לקחת בהן חלק הייתי חלק מהצוות שתכנן והפיק את הכתובת האנושית READY FOR PEACE

הקמת הבמה

בכיכר רבין

השתתפתי בהקמת המיצג של השמלה הענקית באירוע  הסיום של מסע השלום בים המלח, עזרתי בהקמת אוהל האימהות בגן הוורדים ושוב  לאחרונה בכיכר רבין. בנוסף להשתתפות באירועים מיוחדים בפעילות היום  יומית השוטפת, אני פעיל בצוות פרויקטים של  התנועה ומוביל את צוות הפקת הפודקסטים של נשים עושות שלום https://osotshalom.podbean.com/

השאיפה הראשונה שלי היא לחזות בקרוב בהתממשות  המטרה העיקרית של נשים עושות שלום, שמנהיגי  הצדדים הניצים ישבו ויגיעו להסכם המכובד על ידי כל  הצדדים. ושאיפה אישית קטנה נוספת שלי היא שנשים  עושות שלום יפתרו סוף סוף את הדילמה של שילוב  גברים בארגון וזאת לטובתן הן, שכן לא מתקבל על הדעת שדווקא נשים שהופלו הודרו והושפלו במשך אלפי שנים יעשו את אותו הדבר כשהן נמצאות בעמדת  כח.

אה כן ולמי שמעוניינת הנה כרטיס הביקור האישי שלי:

נולדתי וגדלתי בקיבוץ שדות ים, בצבא סיימתי בהצטיינות את קורס החובלים של חיל הים ושירתי על ספינות הטילים של החיל. אני בוגר הטכניון בהנדסת תעשיה וניהול וכן קיבלתי תואר MBA מאוניברסיטת ניו הייבן שבקונטיקוט. יש לי שני ילדים וארבעה נכדים, ואני חי עם בת זוגי חיה רווה על יאכטה במרינה של תל אביב.