מסע השלום 2022: מפגש של סובלנות ותקווה לשנה החדשה בירושלים / כתבה: לסלי חיון

ביום שני ה 19.9 במסגרת מסע השלום חברות נשים עושות שלום מירושלים וסביבותיה קיימנו ערב מרתק במרכז פלם עם הגב' לילי הלפרין, ראש מרכז אמת וסובלנות וחברת התנועה. אט אט המרחב התמלא בשלטים, דגלים, כיבוד וכמה עשרות נשים המתלהבות מעצם המפגש וסקרנות לשמוע את דבריה של המרצה. לילי הציגה את שיטת "מהן האפשרויות" לקידום שיח, סובלנות ואהבה ונתנה לכל אחת מאיתנו כלים לשיח אפקטיבי ברמה המשפחתית והבינאישית בכלל ועם אנשים שדעתם שונה משלנו.

  

אפשר לומר שסוד השיטה היא בהקשבה תחילה ובעידוד מציאת פתרונות מהזולת, במקום הנטייה הנפוצה של רובינו להציע פתרונות, בדומה לחבישה על פצע בלי לבדוק קודם את אופיו. לילי ריגשה אותנו בסיפורים מעבודתה עם נוער בסיכון, ונתנה לנו הצצה נדירה לעבודתה, ולכוח של שיטה לכאורה פשוטה לשנות את השיח בין הורים לילדם ובין מורים לתלמידם. שימוש מושכל בכלים אלו יכול לתרום לכל אחת מאתנו לקידום שיח של סובלנות עם סביבתה הקרובה ועם מעגלים ההולכים ומתרחבים מהאישי ועד המדיני.

  

   לא פחות חשוב בתחילת הערב הייתה לנו אפשרות למפגש, שיח, חיבוק וחיזוק הקשרים בין חברות פעילות והיכרות עם נשים פחות מוכרות שהצטרפו אלינו. נהנינו מהכיבוד הטעים שכלל כמובן תפוח בדבש המסורתי, ותרמנו עבור אריזות הדבש של התנועה להביא כמתנות בחג.

נעמי רגב סיפרה על השותפות המרגשת שנבנתה השנה עם נשות השמש, תנועת האחות הפלסטינית שלנו ועל קריאת האימהות שניסחנו יחדיו. היא הציגה בליווי שקופיות את הפעילות הענפה של התנועה בשנה שחלפה, הפעילות הארצית והמקומית בירושלים, בתקווה להצטרפות עוד ועוד נשים למעגל הפעילות שלנו. כי אנו יודעות שכן, זה אפשרי, ולא עוצרות עד להסכם מדיני!