מסע השלום – בית הנשיא בירושלים

 

חודש של מסע השלום, הסתיים בחול המועד סוכות בירושלים. כמאה נשים נחושות וגם כמה גברים הגיעו לבית הנשיא. מיכל הרצוג, אשת הנשיא ניגשה וברכה אותנו, מסרנו לנציגי בית הנשיא את קריאת האמהות ולאחר מכן נכנסנו ושמענו את ברכת הנשיא להמוני בית ישראל. 

משם צעדנו בלווי משטרתי יצאנו לכיכר פריז, עם שלטי די לאלימות וקריאה לשלום ושם קיימנו עצרת קצרה. 

כמה ציטוטים מהעצרת:

וויויאן סילבר מקיבוץ בארי: 

אם היו שואלים את ראש ממשלת אירלנד ביום ראשון של השבוע שבו נחתם חוזה ביום חמישי הוא היה אומר אתם נפלתם על הראש? זה לא החוזה הראשון שנחתם. אנחנו חתמנו חוזה עם ירדן. אנחנו חתמנו חוזה עם מצרים. גם בליבריה חתמו. זה לא מעבר להגיון שגם פה יהיה שלום. התפקיד של כל אחת מאתנו לגייס עוד ועוד אנשים ולהגיד אנחנו לא מוותרות. די. ביכאפי. לא עוד המשך המצב הבלתי אפשרי שאנחנו חיים פה. אנחנו חתמנו על חוזה עם ירדן. אנחנו דורשות שינוי לטובה לא רק לילדים שלנו, לא רק לנכדים שלנו, גם לנו מגיע!

נועה מעין יצגה את ארגון נשות המחר Yomorrow's Women שאתו אנחנו מקיימות שיתופי פעולה: 

"נערות ישראליות ופלסטיניות נפגשות, עורכות דיאלוגים, וזה לא רק הן, גם הקהילות שלהן מושפעות מאתנו. ואת זה לא רואים ושומעים בתקשורת. מה שיפריע לנהל את הדיאלוג הזה ויגרום להקצנה את זה מראים. די לאלימות מכל הצדדים"

 

 

כך סיכמה את המסע, דר יעל בהט ברוידא, בראיון לרשת ב': 

״סיימנו ביום חמישי את מסע השלום שלנו שנמשך חודש. אנחנו לא תיארנו לעצמנו שנסיים אותו בכזאת אווירה. אבל המתיחות הזו, ההסלמה, רק מוכיחה שמה שאנחנו עושות הוא חשוב ואין דרך אחרת.