מכתב לסגן נשיא ארצות הברית, מייק פנס

לרגל ביקורו של סגן נשיא ארה”ב פנס בארץ, מסרנו לו מכתב בזו הלשון:

אנחנו, פעילות תנועת נשים עושות שלום מברכות אותך עם נחיתתך בישראל. אנו קוראות לך לנצל את שהותך כאן כדי לקדם את חידוש המשא ומתן עם הפלסטינים.
אנחנו מאמינות כי בכוחך לייצר תקשורת ישירה בין המנהיגים – כזו שתאפשר את חידוש המגעים שיובילו להסכם שלום מכובד ובר קיימא.

נשים עושות שלום היא תנועה לא מפלגתית, בה חברות יותר משלושים אלף נשים ויש לה יותר מחמישים אלף תומכות ותומכים בישראל ובעולם – יהודים וערבים, דתיים וחילונים, מהימין, מהשמאל ומהמרכז.
למרות ההבדלים המשמעותיים בינינו – אנחנו מאוחדות בדרישתנו להסכם מדיני מכבד ולייצוג שווה של נשים בכל היבטי ההסכם והתהליך (על פי החלטת 1325 של האו”ם שאומצה ע״י מדינת ישראל ב-2005).

כפי שאתה יודע, בשבועות האחרונים חלה הסלמה באזור ובמקביל גדל גם הפער בין עמדת ממשלת ישראל לעמדת הרשות הפלסטינית.
בזמן מתוח זה וללא שינוי מהותי באופק, עלולים תושבי עזה לפנות לצעדים קיצוניים לשיפור מצבם וההסלמה עלולה להוביל לסבב אלימות נוסף.
דווקא בעת הזו, נמשיך בתנועת נשים עושות שלום לפעול ללא לאות בכל הארץ ובכל המגזרים על מנת להחזיר את המילים “תקווה” ו”שלום” לשיח הציבורי. אך איננו יכולות לעשות זאת לבד.
אנו מבקשות ממך לנצל את כל ההזדמנויות הנובעת ממעמדך ולהצטרף אלינו בקריאה ״כן, השלום אפשרי״ והסכסוך הישראלי פלסטיני איננו יחודי ובלתי פתיר.
אנו מבקשות שתזכיר למנהיגים כי בישראל יש קיימות עשרות אלפי נשים שמאמינות וקוראות לכל מי שחושב שהאמונה בשלום היא “נאיבית” או בלתי אפשרית – שהגיע הזמן לומר “לא עוד”!
מלחמה מובילה למלחמה נוספת, ומשא ומתן בהשתתפות נשים הינו הכרחי על מנת להוביל לשלום בר קיימא ולביטחון אמיתי.

בכבוד רב
נשים עושות שלום