צוות קשרי חוץ

צוות קשרי חוץ מונה כיום 25 חברות פעילות. את הצוות מרכזות מירי שרון,  חיה רווה וורדית קפלן

חשוב לנו לציין את מעורבותן פעילותן ותרומתן של כל חברות הצוות להצלחה, הצלחה שנובעת מעבודת צוות פורייה, שיתוף וסנכרון  כמו גם אווירה טובה.צוות קשרי חוץ

היעד האסטרטגי  המרכזי של צוות קשרי חוץ לשנת 2018 (המתחבר לשלושה כוכבי הצפון של התנועה) הוא: הגברת החשיפה לתנועה על שלל פעילותיה ומסריה בקרב קהלים רחבים ומגוונים ברחבי העולם (בדגש על קהילות ישראליות ויהודיות), שיביאו לחשיפה תקשורתית, לחץ על מקבלי ההחלטות  וגיוס כספים

פעילות התנועה יוצרת הדים רבים ברחבי העולם ומידי יום עולה מספר הפניות אלינו במינון שאנו סבורות שרבות מחברי התנועה אינן מודעות אליו. בכדי לעמוד בזרם הפניות וליעל את עבודת הצוות חלקנו את העבודה בצוות למספר תתי צוותים: קשר עם נשות העולם, קשר עם ארגונים, קשר עם שגרירויות / דיפלומטים בארץ,  ביקורי משלחות מחו”ל, נוסעות ומוכשרות – ייצוג התנועה בחו”ל, צוות סלבס.

במהלך שלושת החודשים האחרונים נעשתה פעילות רבה ולהלן כמה מהנושאים שטופלו קודמו והתבצעו כשהצגתם נעשית על פי חלוקה לתתי צוותים:

קשר עם נשות העולם+ פיסות שלום  

לפני מספר שבועות הקימה ארנה רז את קבוצת התומכות הבינלאומית של נע”ש

http://www.facebook.com/groups/2061438007408025/

במקביל הוקמה  קבוצת פייסבוק לתומכות נע”ש בעולם הספרדי  ע”י אנאבל פרידלנדר.

https://www.facebook.com/groups/409435212814766/

שתי הקבוצות מתעדכנות חדשות לבקרים וגדלות בקצב מסחרר תודות לעבודה המסורה של ארנה ואנאבל.

מידי יום מתקבלים מיילים מנשים בעולם שמתרגשות מהפעילות של התנועה שלנו ומציעות את עזרתן בארגון חוגי בית והכנת פיסות שלום. פניות נשים בוושינגטון במיאמי, כולל תומכת נלהבת שעורכת מעגלי נשים ומדיטציות המוניות, והיא מתכננת מדיטציה שתערך לכבוד נשים עושות שלום ועוד..

במקביל עליזה ארז שהיא גם חברת צוות עושה כל העת בכדי לקשור ולחבר את פרויקט פיסות השלום לפעילות שלנו quilt taiwan journalistמעבר לים. במסגרת זו העברנו דוגמאות של פיסות שלום למספר בתי ספר בארה״ב שהביעו עניין בפרויקט. בנוסף פרויקט פיסות השלום מגיע בימים אלו לטאיוואן ולדובאי. כתבת לענייני המזרח התיכון של מגזין טאיוואני, שמתגוררת בדובאי, התארחה בישראל ופגשה את עליזה לאחרונה, ובכוונתה לכתוב כתבה על מיזם פ(ר)יסות השלום שיתפרסם בטאיוון ובדובאי, בנוסף לפיסות שלום מדובאי הצפויות להגיע  לישראל בקרוב.

 

 

קשר עם ארגונים

לאחר שנה של מאמצים של חברת התנועה מרילין סמדג’ה הבשיל קשר עם משרד החוץ ומשלחת ישראל לאו”ם בניו יורק, כשהרעיון העומד בבסיס החיבור והקשר הוא יישום החלטה 1325 של מועצת הביטחון. מתוכנן אירוע משותף בניו יורק בשליש  האחרון של שנת  2018 שמטרתו להציג  את יוזמות התנועה במסגרת 1325, בשיתוף  ארגונים נוספים. כמו כן הוזמנו לארגן אירוע דומה יחד עם השגרירות בג’נבה.

שגרירויות / דיפלומטים

פסקל חן ואמאל ריחאן חברות הצוות, פגשו בשבוע שעבר את סגן שר החוץ הפיני. במהלך חודש מרץ  לקחו נציגות של התנועה חלק במפגש של נציגי החברה האזרחית בישראל עם שגריר גרמניה בישראל, שגריר גרמניה ברמאללה ושגרירת גרמניה בירדן. בשבוע החולף נערך אירוע בשגרירות אירלנד בהשתתפות שגרירות מכהנות בישראל התומכות בתנועה, לרגל יום האישה הבינלאומי בהשתתפות מיגור גנרל  קריסטין לורד,  האישה הראשונה שמפקדת על כוחות האו”ם באזורנו.

irish ambassador womensday 19318

בשנתיים האחרונות עבדה פסקל (יחד עם שירי לוינס) על מענק מהשגרירות האירית, ולאחרונה קיבלנו את המענק המיועד להכשרת שש חברות תנועה באירלנד, הכשרה המיועדת לחשוף את נשות התנועה לניסיון הנצבר של הנשים באירלנד. בימים אלה עובדת קבוצת חברות על הליך בחירה של משתתפות להכשרה. פרטים נוספים וקול קורא יצאו זה מכבר.

 ביקורי משלחות מחו”ל-

ההתעניינות בתנועה הולכת וגדלה ואנו מקבלות כל העת, בקשות לפגישות עם קבוצות ובודדים המבקרים בארץ. אורלי חקלאי ולאנה זילברמן מרכזות את הנושא, כאשר אנו מנצלים מפגשים אלו לחשיפה של התנועה והעלאת תרומה לתנועה. קבענו לנו רף של 250 דולר לפגישה, כאשר גם תרומות של 400 ו-500 דולר למפגש הם לחם חוקינו. רק בחודש האחרון פגשנו קבוצה תיירים פרוטסטנטים מצפון קרולינה, קבוצה של ה -JCRC  שכללה פרופסורים מאוניברסיטת קולומביה ואוניברסיטאות אחרות באזור ניו יורק, קבוצה של עיתונאים שבדים, קבוצה דנית, קבוצה של נשים בעלות השפעה מניו יורק שאחת מהן היא בעלת משרד פרסום מוביל בניו יורק, קבוצה של ארגון בני ברית מצרפת (בו נשאלנו כיצד הם יכולים לסייע) ועוד ועוד.

נוסעות ומוכשרות – ייצוג התנועה בחו”ל

ייצוג התנועה בחו”ל על ידי חברות התנועה דרש עד היום  מאמץ והכנה מרובה. איסוף חומרים,  יצירת ושימוש  בקשרים קיימים ונוספים,  הכנת  מצגות ועוד; בחלק מהמקרים לבדה, ובחלק מהמקרים בסיוע של מספר חברות שנסעו בעבר והתנדבו כל פעם למשימה. על מנת להתייעל בהכנה (ועל בסיס  המלצות ונסיונן של נוסעות העבר), הוחלט להעביר הכשרה מרוכזת לחברות שמעוניינות לייצג את התנועה. מתוכן תיבחר כל פעם נציגה והן גם יוכלו לעזור במשימות אחרות (כמו מפגש עם קבוצות מחו”ל).

על מנת לקחת חלק במאגר הנוסעות לרבעון הקרוב, יש למלא שאלון ולשלוח לצוות קשרי חוץ wwp.international.relations@gmail.com עד ה-31.3.2018.

תנאי הסף ללקיחת חלק בהכשרה  הן פעילות בתנועה של כשנה, וכן מחויבות להשתתף בהכשרה ובמעקב שלאחריה.

ייצוג התנועה במסגרת נסיעות פרטיות של נשות התנועה:

מעת לעת נשים שנוסעות לנסיעות פרטיות במסגרת עבודה או חופשה מנצלות את ההזדמנות לחשיפת התנועה באירועים כאלה ואחרים. גם כאן אנו מסייעות, מתדרכות, מציידות בחומרים ולעיתים גם מקשרות את אותן נשים לאירגוניים רלוונטיים עימם אנחנו מצויות בקשר. בחודש האחרון  נסעו לחו”ל וייצגו את התנועה:

דר’ רחל ישראלי במסגרת הרצאתה  באוניברסיטת רומא ביום האישה. דר’ רחל צביה המלמדת באורנים ערכה שתי הרצאות האחת באוניברסיטת סינסנטי אוהיו,  והשניה בפניקס אריזונה שזכו להדים מצוינים. בנוסף נדיה יוניס שהשתתפה בכנס בברזיל לרגל יום האישה והציגה את התנועה וחביבה אחרונה  דונה  קירשבאום שבמסגרת נסיעה פרטית לניו יורק פגשה את המשלחת הישראלית לאו”ם ואף הוזמנה למספר אירועים באו”ם כאורחת המשלחת, הזמנה שנוצרה בעקבות  העמקת הקשר שלנו  עם משרד החוץ.

הזמנת וייצוג התנועה במימון

vivian silver in aipac

ויויאן סילבר בכנס אייפאק

ויויאן סילבר שבה לאחרונה מכנס איפאק  בוואשינגטון, לאחר ייצוג התנועה בהצלחה מרובה. ויויאן ניצלה את הנסיעה לעריכת מפגשים נוספים בניו יורק ובוושינגטון, ביניהם: השתתפות  בפאנל על ההשפעה של נשים בעולם שהתקיים במרכז לפיתוח מנהיגות בניו יורק www.auburnseminary.org. אירוע בגבעת הקפיטול בוואשינגטון.  Bipartisan Women’s Congressional Caucus on Capital Hill. קרול גילגן הגיעה לאחד האירועים של ויויאן בהפתעה גמורה וטענה שנע”ש  מיישמת את התאוריה שלה בנושא של הקשבה רדיקלית. בנוסף קרול הזמינה את דונה  שהיתה בביקור פרטי בניו יורק להופיע עמה במשותף ב Jewish Theological Seminary-!

 

אנג’לה ינטיאן יצגה אותנו החודש בפסטיבל סרטים על זכויות אדם שנערך בזנבה.  פגשה את  השגרירה הישראלית במקום ונבחנו אפשרויות לשיתוף עם נע”ש (האו”ם בג’נבה עוסק בעיקר בזכויות אדם ושם יושבת גם הוועדה למניעת אפליה נגד נשים). ענת בן דוד ייצגה אותנו בבלגיה בכנס על אימהות ושלום.  במסגרת הכנס  ובנוסף ערכה ענת מפגשים חשובים ומרתקים עם נשים ואירגוניים מרחבי העולם, כמו גם עם השגרירה הישראלית בבלגיה.

בימים אלו יצא קול הקורא לייצוג התנועה באירוע השנתי של ג’ייסטריט, כשבמסגרתו קיבלנו השנה הזדמנות יקרה מפז להופיע במליאה הכללית בפני 3000 איש, בעקבות בקשה של התנועה יש סיכוי טוב שתאושר נסיעה של שתי נציגות מטעם התנועה. ביוני מתוכננת נסיעה של לכנס בינלאומי של עיתונאות של מירה עילבוני ויעל דקלבאום לאיטליה, ועל הפרק נסיעה לאדינבורו למטרתה מפגש עם ארגונים יהודיים ועוד היד נטויה. תודה לעליסה עשת שסייעה  בליווי והכנת הנוסעות.

סלבס

בימים אלו אנו עוסקות בהקמת תת צוות סלבס. מטרת הצוות לייצר מאגר של סלבס ומובילי דעת קהל, שיוכלו לסייע לתנועה בפרויקטים השנתיים שלנו וגם בהבאת תמיכה בשוטף.  במהלך שנות קיומה של התנועה נוצרו קשרים זה מכבר עם גורמים כאלה ואחרים והמטרה לייצר מאגר זמין ומסודר שישמש את התנועה. נשים שיש להן מידע שנצבר עד היום או אופציה ליצירת קשר מן הסוג הנ”ל מזומנות להעבירו לתלמה מאסטרו ודינה בן-יקיר שאחראיות על תת הצוות