נשים ישראליות ופלסטיניות אומרות די לסכסוך המדמם! نساء اسرائيليات وفلسطينيات يقلن كفى للصراع الدامي

גם בימים של אירועי טרור – 350 נשים ישראליות ופלסטיניות, לא ויתרו. הן באו מרחוק ומקרוב, בקור ובגשם, והשיקו את השותפות שתוביל את המנהיגים משני הצדדים לשולחן המשא ומתן, למען עתיד ילדינו! האירוע ההיסטורי התקיים בחוף נווה מדבר שבצפון ים המלח ביום שישי 25.3.2022.

נשות השמש הפלסטיניות הגיעו עם ילדים ונכדים. הן באו מחברון, מבית לחם, מג'נין, משכם, ואפילו עזה היתה מיוצגת בטלפון על-ידי אחת הפעילות. נשות נע"ש הישראליות הגיעו מכל רחבי הארץ, ביניהן נשים ערביות ישראליות מהתנועה, שסייעו בתקשורת וביצירת הגשר בין נשות השמש לנשים עושות שלום.

בתחילת ההתכנסות שוחחו במעגלי שיח והיכרות, שנחתמו בכתיבת משאלות על חלוקי נחל בצבעי התנועות: צהוב-חלמון (נשות השמש) וטורקיז (נשים עושות שלום). לאחר מכן נערך מעגל שירה – עם הזמרת יעל דקלבאום, והוקרא שירו של מחמוד דרוויש – "המלחמה תיגמר".

הקהל האזין – בשתי השפות – למסרים מתוך אמנת השותפות ונציגות התנועות חתמו על האמנה. לאחריהן חתמו הנוכחות כולן.

במהלך האירוע הוסר הלוט מעל עבודת אומנות של עץ זית, פרי יצירה של האמן ניהאד דביט, ובתחתית העץ, על ידיים פשוטות, הונחו האבנים עם המשאלות. הנשים ירדו אל חוף ים המלח עם הדגלים, שרו "הגיע זמן שלום" ושיגרו ענפי זית אל בין הגלים.

האירוע כולו היה מרגש: אימהות משני הצדדים שילבו לראשונה ידיים כדי להניע את המנהיגים של שני הצדדים לפתוח במו״מ לקראת חתימה על הסכם מדיני, הסכם שיבטיח עתיד של חירות, שלום וביטחון לנו, לנשים ולגברים משני הצדדים, לילדותינו ולילדינו בזמן הזה ולדורות הבאים.

קראו את אמנת השותפות וחתמו על קריאת האמהות  

קראו על הסיקור התקשורתי בארץ ובעולם 

 

מקבץ תמונות מהאירוע: