רצים בעוטף עזה – 17.3.17

ביום שישי 17.3.17 רצו שני אצנים מקטלוניה, צ’אבי מנסו ולואיז בראון שרצים למרחקים ארוכים למען השגת שלום, 60! ק”מ בכביש עוטף עזה, כהבעת תמיכה בנשים עושות שלום ובקריאה לקידום הסכם מדיני בין ישראל לפלסטינים.

ויהלומה מוסיפה – 

2 האצנים רצו ממחסום ארז לכניסה לכרם שלום. רצנו אתם חצי קילומטר אחרונים..
תודה והצדעה לשותפים ולשותפות שעמלו להצלחת היום….בעיקר לנופר, רוויטל, שושה, אורה ויעלה שרכבה על אופניים דרך ארוכה.
כמה מילים שאמרתי בסיום 60 ק”מ ריצה לשלום:
מה בין ריצה למרחקים ארוכים ותנועת נשים עושות שלום
איך עושים את זה?
עם שותפים. קובעים מטרה, מסלול ידוע מראש, עמידה באתגרי הדרך, התמדה, סיבולת אישית, עבודת שטח ועמידה בקצב בהתאם לסביבה וליכולת האישית והקהילתית.
נשים עושות שלום שמו להן למטרה לקרב את השלום ולעלות אותו לסדר היום הציבורי, להשפיע על מקבלי ההחלטות  בצורה עממית. אלפי נשים מכוונות למטרה זו. כן, אנו רצות למרחקים ארוכים כמו צ’אבי מנסו ולואיז בראון מקטלוניה שרצו הבוקר בעוטף עזה, במקום שהייתה בו מלחמה עקובה מדם.
רצי מרתון אומרים שאחד הדברים החשובים במרחקים ארוכים הוא “לא לפחד”. הניסיון והשותפים מקנים ביטחון .
אנחנו בתנועת נשים עושות שלום לא פועלות מתוך פחד. איננו מפחדות כי אנחנו יודעות שנצליח להגיע למטרה הסופית- הסכם מדיני. בדרך הארוכה מצטרפים אלינו נשים וגברים, התקשורת, קשרי הממשל ואנשים מרחבי תבל. מדינת ישראל מספיק חזקה כדי לקדם הסכם מדיני. מדינת ישראל רואה לנגד עיניה את טובת בניה ותושביה הישראלים. לכן, תפעל בכל יכולתה לתקווה ושלום בינינו ובין שכנינו. את הסרטון ערכה שושה וילן.

במכתב התודה כתבו צ’אבי ולואיז: “תנועת נשים עושות שלום היא מקור השראה גדול עבורנו. הגענו לכאן על מנת לסייע להפיץ את המסר החשוב שלהן – חייבים להגיע להסכם מדיני, השלום אפשרי וסכסוכים קשים ומורכבים מאלה נפתרו. אנחנו כאן כדי לומר שמלחמה היא לא הדרך לפתרון קונפליקטים, והגיע הזמן לשים סוף לסכסוך שנמשך יותר מידי שנים וגבה את חייהם של יותר מידי אנשים”.