צעירות וצעירים עושים שלום גם בחו"ל / יובל חקלאי

שלום, שמי יובל חקלאי ואני פעילה בתא הצעירות של התנועה. בשנתיים האחרונות אני שליחה של מחלקת שליחויות קצרות של הסוכנות היהודית. אני ועוד כ-1,200 שליחים מרחבי הארץ מייצגים את ישראל במחנות הקיץ של הקהילות היהודיות ברחבי ארה"ב. הקיץ, אני שליחה במחנה הקיץ Camp Ramah in the Poconos הנמצא במדינת פנסילבניה.

 השנה החלטתי ללמד במסגרת השליחות את החניכים על ערכים יהודיים-אוניברסליים ובפרט על נושא השלום במדינת ישראל. במסגרת השיעורים החניכים למדו את שירו של עוזי חיטמן ז"ל "נולדתי לשלום" (בעברית כמובן), שהיה השיר עליו גדלתי כילדה ובמהלך השיעורים הסתבר שהחניכים ישירו אותו במסגרת הזמריקודיה (פסטיבל שירה וריקוד של כל החניכים במחנה).

ריבועי piece for Peace שהכינו חניכי המחנה

בעזרת משחקים שונים החניכים למדו שכל קונפליקט ובעיה ניתן לפתור בדיבור ובשיתוף פעולה. נקודת השיא של השיעורים הייתה יצירת ריבועי piece for peace שבה לקחו חלק כ-40 חניכים בגילאי 12-15. אחת החניכות אמרה לי בהתרגשות "אני מרגישה חשובה עכשיו, אני עוזרת לישראל". נקודת שיא נוספת הייתה דיון על המצב הביטחוני בישראל ועל הדרכים לפתור אותו – דיון שבא בעקבות ההתעניינות כנה ואמיתית של החניכים במצב בארץ שהם מתפללים לשלומה כל יום.
זוהי רק התחלת התהליך במחנה. בחודש הקרוב חברי צוות ההדרכה יצפו בהקרנה של הסרט "pray the devil back to hell" ונקיים דיון על משמעויות ההסכם המדיני ועל איך יהודי ארצות הברית יכולים לעזור לנו להשיג את מטרותינו כתנועה.
אני מתרגשת מחדש בכל פעילות  לראות איך החניכים והצוות במחנה מפגינים התעניינות כנה ואמיתית בנושא השלום ומוכיחים לי שהפסוק "עושה שלום במרומיו, הוא יעשה של עלינו ועל ישראל ועל כל יושבי תבל" הוא לא רק תפילה, אלא תקווה ושאיפה אמיתית לעולם טוב יותר, מקבל יותר ושלם יותר.