סמינר הגמשת חסמים בציבור הישראלי כלפי היתכנות השלום

"אין פרטנר לשלום", הצד השני רוצה להשמידנו", "אין עם פלסטיני", אין עם מי לדבר!" – אמירות כאלה מבטאות אמונות ונרטיבים בציבור הישראלי, המספקים הצדקות למעורבותנו בסכסוך, אך יש בהן חסמים פסיכולוגיים המעכבים פתרונות והסכמים לסיום הסכסוך.

65 חברות תנועת נשים עושות שלום לקחו חלק בסמינר הגמשת חסמים בציבור הישראלי כלפי היתכנות השלום, שערכה תנועת נשים עושות שלום בימים חמישי-שישי 17-16 בדצמבר 2021 בבית ברל.

צוות "הגמשת חסמים לשלום" הציגו את התובנות אליהן הגיעו: "בשלב ראשון: להביא עובדה מערערת, ליצור מתח, להעלות דילמה. בשלב שני: לעורר אמונה ממריצה, להראות שאפשר אחרת. ובשלב שלישי: להמחיש את מחיר הסכסוך אל מול התועלות של הסכם מדיני".

לסמינר הוזמנו המרצים עו"ד גלעד שרהפסיכולוגית וואלא חג'אג'רהד"ר אוקי מרושקד"ר נמרוד רוזלר והמאייר אורי אשי שספקו ידע על הסכסוך, על אופיים של החסמים, על הנקודות העיקריות שבמחלוקת עם הפלסטינים, על הראיה הנשית בסכסוך המתמשך וזוית חדשה להתבונן על הסכסוך דרך איורי קומיקס.

התקיים דיון בדבר המחיר היקר שכולנו משלמים בגין הסכסוך המתמשך ונערכו מגוון סדנאות לתרגול "הגמשת חסמים" על פי המודל שגיבש הצוות.

האווירה בסמינר היתה פתוחה וסקרנית וסיפקה תובנות ותחושה שיש תקווה ועוצמה – כן זה אפשרי !!!!