מפגש עם שגרירות פינלנד, אירלנד, סלובניה ואסטוניה

ביום שישי, 11 לדצמבר 2015, נפגשה משלחת של נשות התנועה – ורדית קפלן, פסקל חן, ויויאן סילבר והדסה נווה (נשים מצוות שיתופי פעולה ורכזות הגוי בעבר ובהווה) – עם שגרירות פינלנד, אירלנד, סלובניה ואסטוניה וכן עם נספחות משגרירות דנמרק ושוויץ.
הפגישה נערכה בביתה של שגרירת פינלנד. הנוכחות הציגו את עצמן, ולאחר מכן נשים עושות שלום הציגו את התנועה, מטרותיה, האסטרטגיה בה היא נוקטת והפעולות שנעשו עד כה. נשות התנועה הדגישו את חשיבותן של הנשים בתהליכים של משא ומתן בעת סכסוכים על פי החלטת האו“ם 1325.

הנציגות הזרות הביעו את התפעלותן מהפעולות הרבות אשר נשים עושות שלום עשו עד כה. נציגת ממשלת דנמרק הביעה תקווה להצלחת מטרות התנועה היות ולדעתה רוב העם בישראל רוצה שלום, ושגרירת אירלנד הדגישה את תפקידן החשוב של הנשים באירלנד בהגעה לשלום.
הנציגות הזרות הביעו את דעתן על היתרונות והחסרונות של תנועה אשר איננה מצדדת בפתרון מסוים לסכסוך, אלא רק בקריאה כללית להגעה להסכם מוסכם ומכבד. שגרירת פינלנד הדגישה את החשיבות של שוויון וכבוד לשני העמים בפתרון הסכסוך. שגרירת אסטוניה הסכימה כי חשוב להגיע לרוב האזרחים במדינה, והחמיאה לתנועה על כך שפגשה את ראש ממשלת ישראל מר בנימין נתניהו ורק לאחר מכן את הנציגים הפלסטינים.

הפגישה הייתה חמה ולבבית והשגרירות הביעו רצון ונכונות להמשיך את הדיאלוג עם התנועה.

פגישה עם דפלומטיות במדינות אירופה. ירושלים 11.12.15