"כמה אנשים קמים בבוקר וחושבים: מה עשיתי היום כדי למנוע מלחמה? – עדכון על פעילויותינו בכנסת לקידום חוק חלופות מדיניות

עם תחילת המושב ה-24 של הכנסת, הונחה הצעת חוק חלופות מדיניות תחילה, שיזמנו, על-ידי ח"כ אמילי מואטי.

"כמה אנשים קמים בבוקר וחושבים: מה עשיתי היום כדי למנוע מלחמה?" שאל סגן ראש המל"ל לשעבר ערן עציון בכנס מיוחד שהתקיים בכנסת בנובמבר לקראת הגשת הצעת החוק לשולחן הכנסת.  

ח״כ אמילי מואטי, יוזמת הכנס ומי שלקחה על עצמה להוביל ולהגיש לכנסת את הצעת החוק, הוסיפה: ״זו המשמרת שלנו להחזיר את ישראל להיות שוחרת שלום”. ח״כ מוסי רז ציין שהחוק הקיים כיום במדינת ישראל מאפשר יציאה למלחמה בקלות ומקשה על עשיית שלום – ואת זה לדבריו חייבים לשנות.

באולם מלא חברות וחברי כנסת, מומחיות ומומחים, אנשי מקצוע וחברות בתנועת נשים עושות שלום, ביקשה אורנה שמעוני, חברת התנועה וממובילות תנועת ארבע אימהות, את התמיכה של כל המפלגות בחוק החלופות. עו״ד בתיה כהנא דרור הוסיפה שהחוק הזה חוצה מפלגות ועל כן התמיכה בו חייבת להיות רחבה.

חוק חלופות מדיניות תחילה חייב לעבור בכנסת הזאת!

לצפייה בשידור המלא של הכנס: https://www.facebook.com/WomenWagePeace/videos/946419349587404/

מאז – כמעט מדי שבוע  נפגשות נציגות נשים עושות שלום עם חברי כנסת מכל חלקי הבית:

– השרה לשיוויון חברתי, מירב כהן מיש עתיד: "הפיכת כל אבן בטרם יציאה למלחמה צריכה להיות המובן מאליו."

– שר התקשורת יועז הנדל ומנכ"לית מפלגת דרך ארץ מירב בנדר, השר, אשר בנו דולב קרוי על שם סא"ל דולב קידר ז"ל שנפל בצוק איתן, היה קשוב מאוד, הכיר בצורך לשפר את תהליכי קבלת ההחלטות בנושאים הללו, ואמר שיעמיק בחומרים שהוצגו בפניו.

– שר התפוצות וחבר ועדת שרים לענייני חקיקה נחמן שי. השר, שתומך בנשים עושות שלום מתחילת דרכה של התנועה, הביע תמיכה במהלך החקיקה ובחשיבות הובלת סדר יום מדיני שיבטיח את עתידה ובטחונה של מדינת ישראל.

– יו"ר וועדת הכלכלה ח"כ מיכאל ביטון. חבר הכנסת ששכל את אחיו הגדול, תומך ביוזמה החשובה. מניסיונו כחבר בקבינט המדיני-בטחוני וכשר לשעבר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, הסכים ח"כ ביטון עם הצורך הדחוף בשיפור תהליכי קבלת ההחלטות, ואף הציע להוסיף להצעת החוק מרכיבים נוספים הנחוצים על מנת לשפר את תהליך קבלת ההחלטות בנושאים החשובים הללו.

– חבר הכנסת איתן גינזבורג, יו״ר סיעת כחול לבן וחבר ועדת חוץ וביטחון. חבר הכנסת הביע תמיכה ברעיון של הצעת החוק ואמר שימשיך לסייע בקידומו

– שר המשפטים ויו"ר ועדת השרים לענייני חקיקה גדעון סער. השר הודה על הפגישה המעניינת והמפרה והבטיח שילמד את הצעת החוק.

– סגן שר הביטחון, ח״כ אלון שוסטר, שהביע תמיכה בעקרונות החוק. ח"כ שוסטר יפעל לקיום פגישה עם שר הביטחון בני גנץ, להצגת הצעת החוק.

 

 

 

 

–