ים של שלום – מפגש בים עם נשות השמש

יום יום אנחנו פועלות יחד כדי להביא שלום לאזור שלנו – נשים עושות שלום הישראליות ונשות השמש הפלסטיניות. ואת היום הזה החלטנו להקדיש כדי לחזק את החיבור בינינו ולתת כוח זו לזו. ילדות וילדים משני הצדדים, יחד – בדיבורים ובצחוק, עם העפיפונים והכדורים. ככה נראה שלום.

מספרות חברות שהשתתפו היום באירוע:

חגית: "את מה שקורה מעבר למחסומים פגשנו היום לא רק דרך הכתבים והפרשנים. פגשנו את הנשים שחיכו שעות במחסום קלנדייה והצליחו למרות המציאות המוטרפת לחבק ולצחוק. 

זה לא שהמפגש היה רק חיוכים וצחוק ומשחקים במים. במעגל שהשתתפתי ושאותו הנחתה סנאע מעכו ברגישות שמעתי סיפורים אישיים כואבים. זה לא יאומן כמה פתיחות ושיתוף נוצרו בינינו, החומה, המחסומים, הבירוקרטיה ואפילו הסכסוך התאדו להם היום.

מודה לכל העושות, לנשות המרכז שהכינו, לחברותינו הערביות מישראל שהנחו, לצוות הארגוני בניצוחה של שני, ליוזמות, לכולכן ובמיוחד לפלסטיניות האמיצות שהגיעו למרות שזה כולל את סיוט המחסומים."

דנה: "היה מפגש כל כך מרגש ומוצלח, למרות הקשיים הנוראים במעבר המחסומים. אבל ברגע שהגיעו, הקסם והחום עבדו נפלא.

מבחינתי, להיות עם ילדות וילדים, רובם דוברי ערבית בלבד,היה מדהים. לצייר ולכתוב שלום בשתי השפות, כשמולנו על הדשא ילדים פלסטינים שרק הגיעו באוטובוס ועכשיו רצים עם עפיפונים שהרכיבו, זה לראות את העתיד בעיניים."

ליאת: "איזה מפגש מקסים, ביפו. ישראליות מגוונות😇, ממקומות שונים בארץ, ולאחר ציפיה גם פלסטיניות, התקבצו ונפגשו בתיאטרון יפו.

ברכות בשתי שפות, חיוכים הדדיים ותרגיל הכרות-נפלא שהנחיתי עם פרטנרית דוברת ערבית.

התרגיל, בקבוצות קטנות, ישובות במעגל , לא הצריך דיבור אלא תקשורת באופנים שונים.

קבוצות נפלאות ששיתפו פעולה בתוכן, ונשארו לשבת עם סיום התרגילים להמשך הקשרים שנוצרו."

 

 

כתבו עלינו:

אנה פינס, גלי צה"ל

https://twitter.com/annapines_/status/1554423935902564352?s=24&t=uearQa-HX3dY4VUgx3wDXw

, It Can Be Different’: When Israeli and Palestinian Kids Spend a Rare Day Together, Judy Maltz, Haaretz, August 3rd