תא הסטודנטיות באוניברסיטת תל אביב מדווח:

השנה התגבש תא סטודנטיות בשיתוף פעולה עם פרויקט מתחברים אשר מנגיש את הפעילויות והרעיונות של נשים עושות שלום לסטודנטיות וסטודנטים באוניברסיטה, מתוך הבנה שלרוב קשה להם יותר לפעול מחוצה לה. 

בפתיחת השנה נכנסנו למרכז הפעילות של התנועה כשהפעלנו מעגל שיח בקונגרס הבינלאומי להסרת חסמים לשלום. בחרנו לדון באתגרים הקיימים בשגרת החיים של צעירים יהודים וערבים, המקשים על בניית יחסי חברות עמוקים או בכלל על קרבה ראשונית. המסר שבחרנו להעביר הוא שמבלי לשים לב, חוויות החיים השונות שלנו, התרבויות השונות והשפה השונה, מקשים עלינו להרגיש בטוחים לחשוף את עצמנו בפני מי שאנחנו לא מרגישים שהוא חלק מהקבוצה ההומוגנית שלנו.

מיד לאחר הקונגרס פתחנו במפגשים במסגרת קבועה של יום בשבועיים, שנועדו לגיבוש אסטרטגיית פעולה שנתית של התא וגיבוש פרויקטים שבהם נרצה להתמקד.

 

 

פעילויות שהובלנו:

עזרנו בהכנות של אוהל האמהות בכיכר רבין והעברנו באוהל מעגל שיח בנושא מעורבות נשים ערביות באקטיביזם לשלום וחשיבות הטמעת יסודות השוויון המהותי לתוך תנועה שרוצה להכיל בתוכה מגוון.

בנוסף, ב-29.4 קיים תא הסטודנטיות הפנינג בו ארגנו על הדשא במרכז האוניברסיטה פינת ישיבה ידידותית לסטודנטים שבה הצגנו את הצעת חוק חלופות מדיניות תחילה של התנועה  ודנו עליה עם הסטודנטים שהצטרפו לפעילות.