ערוץ הפודקאסט עלה לאוויר / רונית קמאי

השידור הראשון של פודקאסט "סיפורן של הנשים שעושות שלום" עלה לאוויר בתחילת יולי והוא מוקדש לתהליך הקמתה של התנועה ולחמשת העקרונות העומדים בבסיס פעילותה כיום. ההחלטה להקים ערוץ פודקאסט לנע"ש התקבלה בצוות פרויקטים מתוך רצון לנצל את המדיה המתפתחת הזאת, אשר מאפשרת העמקה בתכנים והגעה לקהלים שאינם מחוברים לרשתות החברתיות. בהמשך צפויים לעלות בכל חודש שני שידורים חדשים אשר יתמכו באסטרטגיה השיווקית של התנועה ויתעדו את פעילותה השוטפת.

פודקאסט (הֶסְכֵּת) הוא מעין תכנית רדיו המופצת באינטרנט וניתן להאזין לה בכל זמן ובכל מקום (Radio-On-Demand). בישראל מדובר בתחום שרק החל לצבור תאוצה, אך ברחבי העולם זוהי פלטפורמה מוכרת עם מיליוני מאזינים כשהגרף העולה במספר המאזינים מתבסס על הרגלי הצפייה וההאזנה שהשתנו מאד בשנים האחרונות. בדומה לבינג' שהחליף את הצפייה בערוצי הטלוויזיה,  קהל המאזינים כבר לא מחפש תחנת רדיו עם לוח שידורים קבוע אלא מעדיף לבחור תכניות כדי להקשיב להן ברצף.

יתרונות הפודקאסט

מכוון גבוה –שידורי אודיו לא מכוונים למכנה המשותף הנמוך ביותר ומאפשרים העמקה בתכנים והבאת מספר זוויות מבט בכל פרק (הסכת).

בונה אמון – האזנה לקולו של אדם אחר יוצרת חיבור רגשי חזק בין המאזין לדובר.

נגיש בכל מקום  – נוח מאד להאזין להסכתים בזמן נהיגה, ריצה, צעידה, בישול או ניקיון.

מגשר על מרחקים – העובדה שבפודקאסט אפשר לראיין ולהעלות אנשים דרך שיחת טלפון נותן מענה לרצונה של התנועה להיות שטוחה ולשתף נשים מכל הארץ ומהרשות הפלשתינית בעשייה.

צוות הפודקאסט פתוח למצטרפות חדשות וישמח לקבל רעיונות ונושאים להסכתים.
כולן מוזמנות להקשיב ולהפיץ הלאה.