צוות תקשורת – אם לא סוּקַרְת, את לא קיימת (כמעט…) / ורד סלדינגר

כולנו יודעות כמה חשוב הקשר עם התקשורת. במציאות של היום – אם לא סוּקַרְת, את לא קיימת (כמעט…)

תפקידו של צוות תקשורת "להיות עם היד על הדופק" ולעקוב אחרי כל הפעילויות המתקיימות בתנועה, הן ברמה הארצית והן ברמה המקומית, ולנסות "לשווק אותן" לתקשורת (ולהיות מתוסכלות כשזה לא קורה…).

התנועה מעסיקה משרד יחסי ציבור, בן-חורין אלכסנדרוביץ, שתפקידו לדאוג לקידום ולפרסום פעילויות התנועה, ולהציע אפיקי פעולה שונים, ותגובות לאירועים אקטואליים. צוות היח"צ גם מייעץ ברמה אסטרטגית כיצד כדאי להתנהל במישור התקשורתי, ומהם אופני הפעולה הרצויים על פי האירועים האקטואליים.

חברות צוות תקשורת עובדות בצמוד לצוות היח"צ, מעבירות מידע על המתרחש בתנועה, ומחליפות רעיונות. כאשר יש הזדמנות לראיונות או כתבות בתקשורת, חברות הצוות עוזרות במציאת מרואיינות מתאימות ומתאמות את הריאיון. אם נוצרת הזדמנות לפרסום טור דעה, חברות הצוות יאתרו כותבת מתאימה לכתיבה על הנושא הרלוונטי, ולפעמים גם יְעַבּדו ויערכו את הכתבה יחד עם הכותבת.

בתקופה של אירועי שיא או אירועים חשובים אחרים, צוות התקשורת דואג לתיעוד עצמי של האירועים, ומזרים למשרד היח"צ בזמן אמת, או סמוך לו ככל האפשר, כדי להעביר לערוצי התקשורת השונים ולעניין אותם בחומרים אלה.

תפקידים בצוות תקשורת: אחראית על התקשורת הזרה, אחראית על התקשורת בשפה הערבית, אחראית על התקשורת בצרפתית ואחראית על התקשורת בשפה הרוסית.

כמה הצלחות של הצוות ושל משרד היח"צ כוללות כתבה נרחבת על הצעת החוק "חלופות מדיניות תחילה" במוסף סוף השבוע של ידיעות אחרונות (בשנה שעברה), פרסומים על אוהל האימהות בכיכר רבין בכמה עיתונים ומגזינים, וכן ראיונות טלוויזיה ורדיו עם גדיר, לבנה קוקיא, רוני  קידר, מירה עילבוני, מרים טוקאן, יעל אדמי, תמי יקירה וורד סלדינגר בתקופת האוהל, ולאחרונה טור דעה של ורד סלדינגר, שהתפרסם בעיתון מעריב.

לאחרונה עלתה בצוות הצעה שחברות שונות מצוות תקשורת יהיו חברות בקבוצות הווטסאפ של צוותי השירות השונים, וכן בצוותי השטח, כדי שיהיה קשר הדוק יותר עם אירועים הנמצאים באחריות צוותים מקצועיים שונים, וכן עם אירועים באזורי השטח השונים, כך שהמידע יזרום בצורה טובה יותר ונוכל לזהות יותר בקלות הזדמנויות תקשורתיות כאשר הן עולות.

 

חברות בצוות: ורד סלדינגר (רכזת), אורלי גולד חקלאי, איילת הראל, אלונה אבט, אנה כץ (תקשורת ברוסית) , אסנת אלמן, ג'סיקה מונטל (טוויטר), גדיר האני (תקשורת בערבית), ורדית קפלן, מרילין סמדג'ה (תקשורת בצרפתית), נאוה לוין, נירית מעיין, תלי סם-אש (תקשורת באנגלית)