השבוע בכנסת – תיעוד הביקור השבועי של נשים עושות שלום בכנסת

knessetnashim banner

מושב הקיץ 2018

10 ביולי, 2018

אתמול ציינו ארבע שנים למבצע ״צוק איתן״ יחד עם עשרות רבות של נשים ב #אוהלהאימהות וב #כנסתנשים:
פגשנו באוהל את ח״כ אורלי לוי-אבקסיס שדיברה על חשיבות בחינת חלופות מדיניות לפני שיוצאים למלחמה, על תקווה ומתינות ועל המחוייבות שלה לשילוב 50% נשים לפחות במפלגה שהיא מקימה.
בכנסת נשים פגשנו את ח״כ אלי אלאלוף - Elie Elalouf שסיפר על כך שעלה לארץ כדי לחיות בה בשלום, ושוחחנו איתו על הקשר בין הסכם מדיני למצב החברתי כלכלי.

knesset with mk eli alalouf ohel with mk orli abukasis

2 ביולי, 2018

אתמול 02.07 נערך ביקור מרגש של נשות אילת וישובי הערבה בכנסת נשים ובאוהל האמהות.
בכנסת נפגשנו עם חברת הכנסת פנינה תמנו שטה ממפלגת יש עתיד ואח"כ באוהל האמהות אשר בגן הורדים נפגשנו עם שר החינוך לשעבר הרב שי פירון, נערכה שיחה מרגשת ביותר שבסופה ברך את פעילות התנועה, נטע בנו הרבה תקווה וחיפש דרכים לשיתופי פעולה עם פרוייקטים חברתיים שהוא שותף להם. שיאו של הערב היה במופע "אנשי הגשם" שבו הועלו סיפורים מצמררים של תושבי עוטף עזה בליווי שירים שכל אחד בחר. אכן הפקה מעוררת מחשבות באיזו מציאות עגומה חיים התושבים באיזור שלא נראה שום מוצא בעתיד הקרוב.

11 ביוני, 2018, כמידי יום שני נכנסנו לכנסת במסגרת #כנסתנשים. הפעם נפגשנו עם חברת הכנסת סתיו שפיר שאמרה לנו: "בני אדם אמיצים יכולים להזיז דברים אם הם רק מחליטים, אני בוחרת להיות החברה האמיצה שבוחרת בתקווה".

5 ביוני, 2018, בתוך הכנסת, נפגשה #כנסתנשים שלנו עם ח"כ יפעת שאשא ביטון מכולנו.

בכנסת עם ח"כ יפעת שאשא ביטון

14 במאי, 2018 כמו בכל יום שני, גם אתמול הגענו לכנסת מכל קצוות הארץ. השמענו את קריאתינו הנחושה לבדיקת חלופות מדיניות ולקידום פתרון מדיני עם הפלסטינים. נפגשנו עם ח״כ Sharren Haskel שרן השכל (ליכוד), עם דרור אופן, היועץ הפרלמנטרי של גילה גמליאל - Gila Gamliel, השרה לשוויון חברתי, ועם נפתלי בן סימון המתמודד על מקום ברשימת הליכוד. שלושתם הציגו את תפישתם המדינית, סיפרו על יוזמות ומאמצים שהם עושים כדי לקדם פתרון לסכסוך ועודדו אותנו להמשיך ולפעול למען עתיד ילדינו וילדותינו. שמחנו לראות שהנושא המדיני נמצא על סדר היום של חברי הכנסת והשרה! במפגש עלתה גם הדרישה לשיתוף ומעורבות של נשים בקבלת החלטות בנושאים מדיניים ובטחוניים, בהתאם להחלטה 1325 של האו״ם, והתברר לשמחתנו שזהו נושא שיש עליו הסכמה רחבה בין חברי הכנסת. mk sharan haskell 7 במאי, 2018 כמו בכל יום שני, גם היום הגענו ל- #כנסתנשים, הפעם ממודיעין ומהשפלה. פגשנו את חברי הכנסת מוסי רז (מרצ) ואלי אלאלוף (כולנו). מאז תחילת מושב החורף אנחנו מתייצבות מדי שבוע במסדרונות הכנסת ובמליאה. הפעם החלטנו שזה לא מספיק, והחל מיום רביעי הקרוב נקים את #אוהל_האימהות בגן הוורדים בכניסה לכנסת. נשב שם בכל יום עד סיום מושב הקיץ של הכנסת, נגביר ביחד את הדרישה שלנו ונראה שאנחנו לא עוצרות עד הסכם מדיני! ككل يوم إثنين، حضرنا اليوم للبرلمان النسائي، هذه المرّة بمشاركة نساء من موديعين وهشفيلاه. وقد التقينا بأعضاء الكنيست موسي راز (ميرتس) وإيلي ألالوف (كولانو). فمنذ بداية الدّورة الشتويّة، نحن نقوم كل أسبوع بزيارة الكنيست والسير في ممراتها ونشارك في جلسة الهيئة العامّة. هذه المرة قررنا أن الأمر لم يكن كافيًا، وابتداءً من يوم الأربعاء القريب سنقيم خيمة للأمهات في حديقة الورود عند مدخل الكنيست. سنجلس هناك كل يوم حتى نهاية الدورة الصيفية للكنيست ، ومعًا سنعزز مطلبنا وسنظهر للجميع أننا لن نتوقف حتى التوصل لااتفاق سياسي! 30 באפריל, 2018 על רקע החדשות והמתיחות הבטחונית, חזרנו היום ל #כנסתנשים - כי אנחנו דואגות לעתיד ילדינו, כי ברור לנו שעוד ועוד כוח לא מבטיח את בטחוננו. כי הבטחנו שלא נעצור עד הסכם מדיני, ואנחנו נחושות לקיים! אנחנו דורשות מהמנהיגים לפעול מתוך אחריות ולבחון חלופות מדיניות לפתרון. בואו לדרוש זאת איתנו. לינק לרישום ל #כנסתנשים בשבועות הקרובים - على خلفية الأنباء والتوترات الأمنية، عدنا اليوم إلى البرلمان النسائي- لأننا قلقات جدًا بشأن مستقبل أبنائنا، ومن الواضح لنا أن المزيد من القوة لن تضمن أمننا. لأننا وعدنا بعدم التوقف حتى التوصل إلى اتفاق سياسي، ونحن مصممات على تحقيق ذلك! نحن نطالب القادة التحلّي بالمسؤولية ودراسة البدائل السياسية للحل. تعالوا لنطالب بذلك معًا. رابط التسجيل للبرلمان النسائي في الأسابيع المقبلة -   knesset30418 לדיווחים ממושב החורף 2018