19 נובמבר 2018: פגישה עם ח״כ כהן פארן ״יש תקווה שמדיניות האיפוק תימשך ושניתן יהיה לקדם את החוק״

נשים עושות שלום עם ח״כ  יעל כהן פארן

״אם חברי כנסת מהקואליציה יקדמו את החוק, יהיה לו סיכוי רב יותר להצליח בטווח הזמן הקרוב״

הפגישה של ח״כ יעל כהן פארן (המחנ״צ) עם עשרות חברות נשים עושות שלום, גלשה מהר מאוד לתחום שמירת הסביבה והמים, תחום התמחותה. כהן-פארן פירטה שורה של פרויקטים שיכולים, לדעתה, להוות תשתית לשיתוף פעולה אזורי בכלל ובין ישראל, ירדן והפלסטינים בפרט.

כהן פארן ציינה בפני חברות התנועה כי לביקורים השבועיים של עשרות נשים לבושות לבן וטורקיז בכנסת יש השפעה עמוקה על חברי הכנסת. כאשר נשאלה אם תסכים לתמוך בהצעת החוק, אמרה בכנות שהיא ממליצה לחפש חברות או חברי כנסת מהקואליציה שיקדמו את החוק, כי ״כך יהיה לו סיכוי רב יותר להצליח בטווח הזמן הקרוב, בעיקר כשמדובר בחוק שיכול להיות מקובל על כל המפלגות.״

השיחה על החוק עוררה את אלונה קרן מכבי, חברת התנועה מרמת השרון, ששאלה בהפתעה: 'מדוע קשה כל כך לקבל את תמיכת חברות הכנסת של הימין לחוק? מה, אין להן ילדים? אין להן נכדים? אין להן בני זוג לוחמים? לא חשוב להן לנסות ולעצור מלחמה או מבצע כאשר יש חלופות מדיניות?!" אלונה הביעה אכזבה רבה הן מסירובן של חברות כנסת לתמוך בחוק והן מהקושי להיפגש עימן כדי לשוחח על החוק.

אלונה שכלה את אביה במלחמת העצמאות , את אחיה יואש במלחמת יום הכיפורים וכעת נכדה משרת בצנחנים. דבריה הידהדו את מחשבותיהן של רבות מחברות התנועה באותו רגע.

בסיום השיחה הביעה חברת הכנסת כהן פארן תקווה כי שמדיניות האיפוק שנקט ראש הממשלה תימשך ושניתן יהיה לנצל את הזמן כדי לקדם את החוק.

בפגישה השתתפו נשים מן המרכז: רמות השבים, רמת השרון, רמת גן, תל אביב , פתח תקווה, כפר סבא, גבעתיים, הרצלייה, קריית אונו, מודיעין , אפילו איילת השחר וכמובן ירושלים.

 "בקש שלום ורדפהו" (תהילים לד טו)

זו חובתנו כנשים, כאימהות וכאזרחיות

הצטרפו אלינו!

"פסילתן על הסף של חלופות בתחום המדיני בלי שאלה הוצגו לקבינט, מנעה מחברי הקבינט לשקול חלופות אלו ולדון בסיכוייהן וסיכוניהן" 

מתוך דו"ח מבקר המדינה על צוק איתן.