חלימה יונס – להגיד כן לשלום ולא לאלימות, לא לסכסוך, ללא הבדל דת!

 

חלימה יונס, בת עכו, מהישוב ג'דיידה-מכר (מזרחית לעכו), אם לשניים ובקרוב בעזה"ש – סבתא.
חלימה בוגרת תיכון בעלת תעודת בגרות מלאה, ורב גונית בעיסוקיה: הייתה גננת במשך 10 שנים, אחר כך עבדה בחנות תכשיטים יוקרתית ("למדתי אפילו לתקן שעונים"), היא משוררת ופעילה בלתי-נלאית בעמותות ובארגונים למען השלום, ביניהם נשים עושות שלום.

את פעילותה בתנועה התחילה בקבוצת נ.ע.י.מ.ה, "נשים ערביות ויהודיות מקדמות השותפות". זו קבוצה אוטונומית שפועלת מאז 2015 ליצירת קשר שוויוני בין הקהילות היהודיות והערביות בגליל המערבי  שרוב חברותיה פעילות גם בנשים עושות שלום, ובאמצעות ההיכרות אתן, מצאה חלימה את דרכה לפעילות בתנועה. ולמי שלא שמע/ה על נ.ע.י.מ.ה  מומלץ לקרוא ולראות כתבה על הקבוצה כאן.

חלימה היא אשת שטח מיוחדת, נכס של ממש לנשים עושות שלום. בזכות יצר הלמידה הטבוע בה ובשל מגוון התחומים שהיא משתלמת בהם, היא מגיעה לקהלים רבים ומגוונים של נשים. ובכל מפגש כזה, בכל מקום שהיא מגיעה אליו, היא מספרת על נשים עושות שלום. היא השתלמה בקורסי אוריינות, קרימינולוגיה, מניעת סכנות בגיל הרך, מניעת אלימות כלפי נשים… ולאחרונה אף בקורס צילום מקצועי. כל מה שהיא לומדת מיושם בשטח. בכל מעגל של למידה או הדרכה, בעמותות ובלשכות הרווחה, שם היא פוגשת נשים רבות, היא מקפידה ליידע אותן על תנועת נשים עושות שלום. על המטרות ועל הפעילויות של התנועה ועל הרצון של החברות לקדם כל דבר שיכול להביא לשלום. היא נפגשת, מדברת, "מביאה אנשים"… מכל רחבי הצפון. את הידע מקורס הצילום, יישמה לאחרונה במקצועיות בכנס האחרון בים המלח.

 

חלימה, על אף קשיים ומהמורות בחיים, מאמינה ביכולת של בני אדם לשתף פעולה, לעזור, לסלוח… להדוף קנאה, שנאה ורגשות שליליים, להגיד כן לשלום ולא לאלימות, לא לסכסוך, ללא הבדל דת!