סיירת הבחירות שלנו מדווחת:

#סיירתבחירות של נשים עושות שלום יצאה לדרך:

הבחירות מתקרבות וזה הרגע שלנו, כתנועת השטח הגדולה והמשמעותית ביותר בארץ (50,000 תומכות ותומכים!), לפעול ולהשפיע על קידום הסכם מדיני ושילוב נשים בתהליכי קבלת ההחלטות. 

תקופה זו מזמנת לנו הזדמנות לחשוף את התנועה ומסריה לקהלים חדשים כמו גם למועמדות והמועמדים המתמודדים מטעם המפלגות השונות. לשם כך הקמנו סיירת שכבר החלה לפעול !

הצטרפי לסיירת הבחירות! שלחי מייל ל Wwp.election.wf@gmail.com

פעילות התנועה כבר השתתפו במפגשים ברחבי הארץ:

#סיירתהבחירות שלנו לא נחה לרגע! 150 נשים כבר פועלות בסיירת; השתתפנו בכ-50 מפגשים עם נציגי מפלגת יש עתידמפלגת הליכודמפלגת העבודהכולנו – בראשות משה כחלוןהתנועה בראשות ציפי לבניגשר בראשות אורלי לוי אבקסיסMeretz מרצמפלגת ישרפשוט אהבה ببساطة محبةהימין החדש ו מפלגת אחי ישראלי
אנחנו מגיעות למפגשים בכל רחבי הארץ – היינו כבר בלהבות הבשן, רמת ישי, קיסריה, חיפה, שער הגולן, דגניה ב’, נתניה, גבעתיים, חדרה, גבעת ברנר, זיכרון יעקוב, גבעת חיים איחוד, עברון, פרדס חנה, ערד, עין ורד, רחובות, מודיעין, רמת השרון, באר שבע, רעננה, תל אביב וחצבה.

📢 עם השר גלעד ארדן מ’הליכוד’ במבשרת ציון – שהסכים להיפגש ולשוחח בעתיד.
📢 עם השרה יפעת שאשא ביטון מ’כולנו’ שהמפלגה שלה אמנם לא הביעה עדיין עמדה בנושא המדיני אך הייתה קשובה לפניה שלנו.
📢 עם – יאיר לפיד ראש יש עתיד בתל אביב, שאמר כי הצעת החוק מונחת על שולחנו והוא מכיר אותה.
📢 עם הח״כים מרב מיכאלי ומשה מזרחי מ’העבודה’ בנהריה שהביעו תמיכה בפעילות שלנו והביעו שמחה על עצם העובדה שרואים אותנו בכל מקום.
📢 באירוע ההשקה של מפלגת “כולנו” ובמפגשים עם יאיא פינק, עופר שלח, סיגל מורן, ציפי לבני, אורלי לוי-אבקסיס, משה גפני וסתיו שפיר. .
📢 ציפי ליבני דיברה באופן ברור על כך שהסכם מדיני נמצא במרכז האג’נדה שלה ובוודאי קידום נשים לעמדות מפתח.
📢 בכנס הפתיחה של מפלגת ‘כולנו’ עדיין לא עלו פרטים ביחס לכל תחום ותחום ונראה כי אין שם דגש על הנושא המדיני לעת עתה.
📢 חברת הכנסת אורלי לוי אבקסיס ציינה כי איננה נכנסת בשלב זה לתחום המדיני, אך הנחתה את יועציה לעיין בהצעת החוק חלופות מדיניות תחילה והבטיחה להיפגש עם נציגות שלנו בנושא.
📢 עופר שלח כבר מכיר אותנו מבחירות 2015 ומביקורנו השבועיים בכנסת.
📢 שמחנו להכיר ולשמוע את המועמדת החדשה של יש עתיד, סיגל מורן.
📢 גם חברת הכנסת סתיו שפיר מכירה אותנו ופגשה בנו מספר פעמים, והיא תומכת במטרות התנועה.
📢״אני לגמרי אתכן! הנושא המדיני הוא הכי חשוב בעת הזו. עתידנו לוט בערפל, אם לא יהיה פה שלום, או לפחות מצב של ‘ותשקוט הארץ’ כמו בספר שופטים“. כך אמר חבר הכנסת איתן כבל מפלגת העבודה לנציגות שלנו במפגש שהתקיים בגבעתיים.
📢חבר הכנסת אלעזר שטרן ממפלגת יש עתיד אמר במפגש במושב עין ורד שמפלגתו תתמוך בפתרון שתי מדינות והוסיף שהוא בעד “ליזום ועידת שלום על בסיס יוזמת השלום הערבית בשיתוף הליגה הערבית״.
📢בגבעתיים השתתפנו בפאנל עם חברות הכנסת רויטל סוויד ולאה פדידה ועם חבר הכנסת איציק שמולי ממפלגת העבודה.
📢 בצפון פגשנו את אוטובוס המשלחת של מפלגת אחי ישראלי, אשר במצע שלה מופיע הפסוק “בקש שלום ורדפהו” ככותרת שנייה מיד לאחר ‘ביטחון’, וניתן פירוט כיצד המפלגה מתעתדת לקדם שיח שיחתור להסדרים והסכמות בתחום המדיני.

📢 יש עם מי לדבר! “אני מסתובב במדינות ערב במרוקו, קטאר, ירדן, מצריים ובמפרץ הפרסי, כל הזמן שואלים אותי : מה קורה בחברה הישראלית ביחס לשלום? אני אומר: יש מי שמזכירות לנו ברמה הכמעט יום יומית, גם בכנסת ישראל, שהרצון והכמיהה לשלום הם חלק מהחברה הישראלית, לא שייך למפלגה זו או אחרת. יש את הרצון הזה בשמאל, במרכז וגם בימין. צריך לאחד את כל מי שרוצה עתיד טוב יותר”. כך אמר בחוג בית במודיעין, המועמד לכנסת ממפלגת העבודה, העיתונאי Henrique Cymerman – הנריקה צימרמן, שבחנוכה האחרון נסע עם אבי גבאי לאחת ממדינות ערב לדון בכך.

📢מועמד נוסף מהעבודה, הרב עו”ד Gilad Kariv – גלעד קריב אמר  כי “הנחישות של נשים עושות שלום לחולל תנועה מלמטה, של עשרות אלפי נשים, היא מקור לתקווה ואופטימיות” וכי הוא מחויב למסרים שלנו.

📢 בקיסריה חזרה ואמרה ציפי ליבני כי “למען מדינה יהודית ודמוקרטית יש לקדם הסכם מדיני עם הפלסטינים”.
במפגש בחדרה שמענו גם את המועמדים ח”כ סאלח סעד מפלגת העבודה ורויטל סוויד.

📢בשבתרבות ברמת השרון התארחו יעל גרמן – Yael German מיש עתיד, Amir Ohana – אמיר אוחנה מהליכוד ומני נפתלי, לשעבר אב הבית במעון ראש הממשלה. אמיר אוחנה אמר כי יש לדבר על פתרון של ‘מדינה וחצי’ בה תהיה לפלסטינים אוטונומיה, משטרה עצמאית ופרלמנט. לדבריו, על ישראל להתנות שיתוף פעולה בטיפוח חינוך שיימנע הסתה נגד ישראל, בד בבד עם שיתופי פעולה כלכליים לטובת שני הצדדים. יעל גרמן חזרה על עקרונות יש עתיד: כינוס ועידה אזורית לשלום בסיוע מדינות ערב ידידותיות ומדינות מערביות נוספות. נפתלי התייחס אך ורק לסוגיות בנושא השחיתות.

📢“אני תושב גוש עציון שרוצה שלום, שתיים מבנותיי משתתפות בפעילות של ׳שורשים׳ המקדמת שיח יהודי פלסטיני בגוש” – כך אמר משה קינלי טור-פז , מועמד חדש מטעם מפלגת יש עתיד לכנסת, והוסיף ש”אנו חיים זה לצד זה שנים ויש לשוחח איך ייראה הסדר מדיני עתידי“. טור פז טוען שאולי בצד השני קשה למצוא שותף אך גם בצד שלנו חסרה המחויבות להגיע להסדר. דבריו נאמרו בחוג בית שהתקיים במודיעין.

📢 השתתפנו  גם בפתיחת הקמפיין, בפתח תקווה, של השר Tzachi Hanegbi – צחי הנגבי מפלגת הליכוד. הנגבי השתתף בנובמבר האחרון בקונגרס של נשים עושות שלום באוניברסיטת תל אביב, שעסק בהסרת חסמים לשלום, שם גם הביע תמיכה במטרות שלנו.

📢נכחנו במפגש בגן שמואל עם אבי דבוש Avi Dabush, המועמד החדש והדרומי (משדרות) מטעם Meretz מרצ

📢 במפגש ברעננה עם חברת הכנסת פנינה תמנו- שטה אף היא מ׳יש עתיד׳’ החמיאה לפעילות שלנו המקדמת שלום ונשים ועל כך שאנו ״נמצאות בכל מקום״ ואמרה: ״אני מצדיעה לכן״.

#סיירתהבחירות מדווחת:
📢 עופר שלח, בחוג בית במודיעין אמר כי הנקודה הראשונה מבין שבעת המסרים של מפלגת יש עתיד בבחירות הנוכחיות עוסקת בצורך להיפרד מהפלסטינים ולמצוא פתרון, זהו אינטרס של מדינת ישראל. המסלול עם הפלסטינים, לדבריו, תקוע כבר שנים.

📢 בנס ציונה פגשנו את חבר הכנסת והשר לשעבר מאיר כהן – Meir Cohen אף הוא מיש עתיד.

📢 בחיפה במסגד בכפר כבביר, נפגשנו עם ח”כיות וח”כים של Meretz מרצ מוסי רז Mossi Raz Michal Rozin מיכל רוזין ميخال روزين عيسوي فريج Esawi Freige עיסאווי פריג’. מדבריהם שוב עלתה מחויבותם לחתירה להסכם, לקידומן של נשים ולקידום חוק החלופות המדיניות תחילה.

📢 בירושלים דיברו נציגות פשוט אהבה ببساطة محبة על היוזמה “להקים משרד לשלום שיפעל 24/7 להשגת שלום ובראשו תהיה אינשאללה שרת שלום”.

📢בתל אביב השתתפנו במפגשים עם חברות הכנסת מ מפלגת העבודה שלי יחימוביץ Stav Shaffir סתיו שפיר ו Merav Michaeli מרב מיכאלי. יחימוביץ’ דיברה על הישגי השנים האחרונות בקידום נשים אולם, היא ציינה כי עדיין צצים כוחות שמרניים וחשוכים המנסים לגלגל אותנו לאחור וזוהי המלחמה שלנו.

אנו פועלות כל הזמן ובכל מקום כדי להעביר לכל המפלגות מסר חד וברור: חייבים לחתור לפתרון מדיני מוסכם ומכבד לסיום הסכסוך עם הפלסטינים, רק פתרון כזה יבטיח לנו שקט וביטחון. 

כתבי לנו ונשמח לצרף אותך. כך נוכל להיות כל הזמן בכל מקום, לאתגר את המועמדים והמועמדות לכנסת ולהזכיר להם, שההסכם המדיני ופתרון הסכסוך עם הפלסטינים צריכים להיות בראש סדר היום בבחירות הקרובות.

בתקופה זו נרצה להשמיע את קולנו ואת דרישותינו בקול חזק וברור בפרסום, בשילוט ובפעילויות שטח רבות. לשם כך נדרשים משאבים ניכרים ואנו חייבות לגייס מימון ראשוני וחיוני כבר בחודש הקרוב.

אנו פונות אליכן ואליכם לתת כתף ולסייע לנו בתרומות כבר החודש. כל תרומה תתקבל בברכה ובתודה ותעזור לנו להגביר את קולנו. אנא עיזרו לנו לשתף ולהפיץ.