קראו מה נאמר בתקשורת על האקתון הסרת חסמים לשלום והקונגרס הבינלאומי של נשים עושות שלום

צעירים בקונגרס חסמים לשלום

צעירים בקונגרס חסמים לשלום

החרדית שהיא גם שמאלנית לא מוותרת על החלום להיות ח"כית

אל דוכן הנואמים בקונגרס הבינלאומי להסרת חסמים בדרך לשלום, שנערך בשבוע שעבר באוניברסיטת תל אביב מטעם תנועת נשים עושות שלום, עלתה אישה שנראתה לרבים חריגה בנוף, ולא בצדק. בשמלה ארוכה ובכיסוי ראש, ואחרי נסיעה ארוכה ממצפה רמון, דינה דיין (47) אכן הייתה שונה משאר לוחמות השלום שהשתתפו באירוע, אבל היא בהחלט לוחמת: את חייה היא מקדישה לנושא המלחמה בעוני והיכולת של נשים לחלץ את עצמן מתוכו.

ירדן אלעזר,Xnet, 5/12/18

ספורט תחרותי הוא המנוף להתמודדות תחרותית בהמשך החיים 

"אלימות כנגד נשים היא המנגנון הפטרנליסטי הבסיסי והפרימיטיבי ביותר, והוא מרים ראש ואפשרי בכל מקום שבו הקול הציבורי המקדם שוויון מגמגם, אפילו אצלנו.....

בבחירות שנערכו באוקטובר האחרון נשים היוו 51% מהבוחרות - ו-29% מהמתמודדות. אם רוצות ורוצים שהא.נשים הטובים ביותר ינהלו את המרחב המקומי והארצי, את החינוך של ילדינו, הבריאות, התחבורה, חיי קהילה, תרבות וכו', אי אפשר להיות אדישים לכך שאין גיוון ואין ייצוג הולם לנשים....

יש הכרה והסכמה שספורט תחרותי מהווה מנוף משמעותי המעודד א.נשים להתמודד. השתתפות פעילה של ילדות בספורט תחרותי ובספורט קבוצתי מגיל צעיר, היא מנוף חשוב שישפיע על מה הן תבחרנה לעשות בהמשך חייהן.

החשיבות של הקול הנשי ביישוב סכסוכים הוכרה על ידי מועצת הביטחון של האו"ם כבר באוקטובר 2000, אז התקבלה בארגון החלטה 1325.

מדינת ישראל היתה המדינה הראשונה בקרב חברות האו"ם שהטמיעה בחוק חלק מעקרונות החלטה 1325. ואולם, אף שב-2014 התקבלה החלטת ממשלה המחייבת ניסוח של תוכנית פעולה לאומית לשוויון מגדרי ברוח החלטה 1325, נכון להיום טרם נערכה בישראל תוכנית שכזו.

במישור של ארגונים חברתיים, יש פעילות ערה גם בישראל. רק בשבוע שעבר קיימה תנועת נשים עושות שלום כנס תחת הכותרת "הקונגרס להסרת חסמים לשלום". התקשורת לא ממש נתנה להן ולאירוע במה, אבל בזכות הרשתות החברתיות האולם היה מלא.

לבלוג המלא של אלה אלקלעי בדה מרקר, 4.12.18

 

עכו-נט, 29.11.18

"הדרך היחידה שבה יתייצב המצב באיזור, היא כשיכבדו אנשים"

ניקולאי ולדנוב בראיון לגילי כהן, כתבת כאן חדשות, 27.11.18 (החל מדקה 19:30) ובחדשות הבוקר בכאן ב'

מגיעה לכל מקום שיש תקווה!

שרה רוזנפלד, תושבת כוכב השחר, אם שכולה בראיון לענת דוידוב וינון מגל:

ענת דוידוב וינון מגל, 103FM, 27.11.18 (החל מדקה 30:29)

ניקולאי מלדנוב, שליח האו"ם למזה"ת : "עזה על סף מלחמה נוספת"

דותן גבאי, mivzaklive, 27.11.18

האם פתרונות סמליים יפתרו את הסכסוך הישראלי פלסטיני.

ד"ר יואב קפצ'וק, מומחה ליישוב סכסוכים, על הקונגרס, בתוכנית בוקר אור, בערוץ 10, 27.10.18 (החל מדקה 0:12)

 

https://www.10.tv/ong/177136

שליח האו"ם למזרח התיכון: עזה על סף מלחמה נוספת

היום נערך קונגרס אינטראקטיבי ראשון מסוגו של תנועת נשים עושות שלום באוניברסיטת ת"א, בו הקהל, יחד עם מומחים ומומחיות מהארץ ומהעולם יצרו ידע חדש בנושא הסרת החסמים בדרך לשלום במזרח התיכון. בימים הקרובים יוגש נייר עמדה לממשלה עם המלצות ופתרונות שעלו.

יעקב דגן, אקטואליק, 27.11.18

ניקולאי מלאדנוב, שליח האו"ם למזרח התיכון, דיבר על המצב בעזה.

שליח האו"ם למזרח התיכון: "עזה היא סיר לחץ שבסוף יתפוצץ"

מלדנוב אמר בשולי כנס של ארגון "נשים עושות שלום" כי כל עוד הפלגים הפלסטיניים שולטים ברצועה ניתן להקל את הלחץ - אך לא למנוע פיצוץ. בשיחה עם וואלה! NEWS שליח האו"ם שיבח את המגעים המדיניים שהובילו להפסקת אש בעזה ואמר כי "מלחמה היא האופציה הגרועה ביותר לכולם"

טל שלו,וואלה חדשות, 27.11.18

לבני: כשנשים מנהלות משא ומתן הן לא רצות לספר לחברה

חברת כנסת ציפי לבני, בקונגרס הבינלאומי של 'נשים עושות שלום - הסרת חסמים לשלום במזרח התיכון'; "ממשלת ישראל הייתה צריכה לצאת עכשיו למהלך מדיני ולא לחכות לנשיא ארצות הברית שיניח את האופציה על השולח "כשנשים מנהלות את המשא ומתן, הן משאירות בחוץ את הצורך לרוץ 'לספר לחברה'. פומביות משרתת צורך פוליטי...".

ערוץ כאן 11, 27.11.18

פרויקט לקידום השלום: "להשאיר את האגו מחוץ לחדר המו"מ"

תנועת "נשים עושות שלום" ארגנה כנס המחבר בין גורמים בארץ ובעולם במטרה להציע פתרונות לקידום שלום במזרח התיכון. "לנשים יש יכולת להבין טוב יותר את הצד השני" אמרה יו"ר האופוזיציה ציפי לבני, שהשתתפה באירוע.

שחר חי, YNET, 27.11.18

שרה רוזנפלד, אם שכולה ותושבת כוכב השחר, על קונגרס נשים עושות שלום להסרת חסמים לשלום במזרח התיכון.

"אין מי שלא רוצה שלום"  "מאמינה בשיח גם אם לא מסכימים על הכל"

רזי ברקאי, הכל בוער, 27.11.18 (החל מדקה 1:15)

הרופא מעזה ששכל את בנותיו: "רק נשים יכולות לפתור את הסכסוך"

"ד"ר עז א-דין אבו אל-עייש, ששלוש מבנותיו נהרגו בעופרת יצוקה, יגיע היום לארץ לכנס לקידום השלום, שמארגנת תנועת נשים עושות שלום - ולמרות ההסלמה האחרונה הוא עדיין אופטימי. בריאיון ל-ynet הוסיף כי הוא מבין את הסבל של תושבי הדרום, אך מבקש שיבינו גם את הסבל בעזה: "בני 15 עברו שלוש מלחמות. אין להם תקווה"
"הפתרון לסכסוך הישראלי-פלסטיני הוא לתת לנשים לנהל את המשא ומתן. חייבים לראות יותר נשים מסביב לשולחן. הן מביאות חיים לעולם ומבינות מה זה חיים. אני בטוח שהן יצליחו איפה שהגברים נכשלו. הגברים נשלטים על ידי האגו, 100 שנה הם ניסו ונכשלו. אני בטוח שבסוף הנשים יצליחו, אבל גם אם לא - זה לא ידרדר לאלימות"
hackton 1

hackton 1

 

Unfiltered#: הגיע הזמן שנדבר עם אנשים בעזה ואיראן בלי פילטרים

אחרי שכל השיחות של ישראל עם עזה ואיראן נכשלו, ארבעה צעירים ישראלים מצאו ביחד את הפיתרון לחדש אותן - בעזרתכם. באמצעות האפליקציה החדשה שהם פיתחו תוכלו לדבר עם אנשים בכל העולם הערבי על כל דבר שרק תרצו - כדי להבין שמאחורי כל התוויות שאנחנו מצמידים אחד לשני, יש פשוט אנשים

אימאן סלאלחה תציג יוזמה להסרת מחסומים בדרך לשלום

אימאן סלאלחה, סטודנטית מאורנים, תיסע לארה"ב להציג יוזמה להסרת מחסומים בדרך לשלום, בשבוע שעבר התקיים האקתון של צעירים בנושא הסרת המחסומים בדרך לשלום.

פורטל הכרמל, 25.11.18

הכנס נערך בהרצלייה ביוזמת ארגון 'נשים עושות שלום', ובין המשתתפים הייתה גם סטודנטית ממכללת אורנים, אימאן חט'יב סלאלחה.

אימאן סלאלחה ממכללת אורנים בדרך לארה"ב

בסוף השבוע הסתיים האקתון של צעירים בנושא הסרת מחסומים בדרך לשלום. בין המשתתפים היתה גם סטודנטית מקסימה ממכללת אורנים, אימאן סלאלחה.

הרעיון המקורי אשר הציגה הקבוצה של סלאלחה הוא פיתוח אפליקציה שתחבר בין בעלי עניין משותף בכל העולם. מעין מפה ללא גבולות. כך שכל אחד שמוריד את האפליקציה יוכל לדבר ולראות גולשים ׳מחוברים׳ אחרים בעולם, בעלי אותו תחום עניין. אפילו אם מדובר ב… איראן.

אחרי שכל היוזמות הוצגו התברר כי הקבוצה של אימאן זכתה במקום הראשון ובשלב הבא תיסע לארה׳ב עם היוזמה המעניינת.

קארין רוזקובסקי / ניוז חיפה 20/11/18

אריאלה גניגר ואימאן חט'יב סלאלחה בתוכנית בוקר אור, 16.11.18