22 אוקטובר 2018: פגישה עם ח״כ קסניה סבטלובה: ״טיפוח הקשר ושמירה על השלום דורש בניית קשרי מסחר, כלכלה ותרבות״

כ 50 נשים מנהריה, מעלות, גבעת עדה, אשדות יעקב, פתח תקווה, כפר סבא, רעננה, תל אביב, רחובות, נס ציונה, מודיעין, ירושלים, והסביבה נפגשנו עם ח"כ קסניה סבטלובה, מהמחנה הציוני וחברה בוועדת חוץ ובטחון. קסניה מומחית לעולם הערבי, במיוחד מצרים וירדן ודוברת ערבית.

קסניה סבטלובה הייתה עיתונאית בתחום, סיימה תואר שני ומתעתדת לכתוב ד״ר בתחום. בפגישה אתנו היא העלתה פן חשוב ביחסים עם מצריים וירדן. היא הזכירה שרק אתמול ראש הממשלה ציין את חשיבותם של הסכמי השלום עם מדינות אלה, והוסיפה שטיפוח הקשר ושמירה על השלום דורש בניית קשרי מסחר, כלכלה, ותרבות בין המדינות. זאת בנוסף לקשר ההדוק בנושאי ביטחון.

לטענתה ישראל חייבת לטפח את השלום בדרכים נוספות ולבנות אסטרטגיה רחבה של יחסים במישורים נוספים.

״היחסים עם הפלסטינים הם עוגן ביחסי החוץ עם מדינות ערב בכלל ועם מצרים וירדן בפרט, ולהידרדרות בערוץ הפלסטיני ישנה השפעה על היחסים איתן. שיפור במישור הפלסטיני יסייע לשפר ולחזק את היחסים איתן.״

קסניה ציינה שהנוכחות של נשים עושות שלום בולטת מאוד, והודתה כי השפה בכל זאת משתנה וכאשר שר הביטחון מדבר, הוא ואף אחרים, רואים אותנו לנגד עיניהם. ניכרת התמתנות בשיח גם אם עדיין לא במעשים.

במליאה, ח"כ אורן חזן עלה לדוכן ובירך את כל היושבים והאורחים וגם את נשים עושות שלום,אם כי מיהר להוסיף ששלום לא יהיה בקרוב. גם חבר הכנסת דוב חנין ברך אותנו במליאה על במת הכנסת והודה לנו שאנו מזכירות להם כל הזמן שיש לפעול לשלום ושזה צריך להיות בראש סדר העדיפויות.

אנחנו מאמינות שהסכם עם הפלסטינים הוא אפשרי, ואנחנו לא עוצרות עד שיחתם.

 "בקש שלום ורדפהו" (תהילים לד טו)

זו חובתנו כנשים, כאימהות וכאזרחיות

הצטרפו אלינו!

"פסילתן על הסף של חלופות בתחום המדיני בלי שאלה הוצגו לקבינט, מנעה מחברי הקבינט לשקול חלופות אלו ולדון בסיכוייהן וסיכוניהן" 

מתוך דו"ח מבקר המדינה על צוק איתן.