תודה למשתתפות הצעדה / יעל אדמי

שלום לכם שותפות ושותפים לדרך, שמי יעל אדמי ואני רוצה לומר תודה.

תודה לכם, אנשים אהובים, שקמתם היום בבוקר וידעתם שיש לכם תפקיד, ידעתם שיש לכם אחריות, עזבתם את משימות החיים התובעניות ובאתם הנה מבאר שבע ואשקלון, מקרית שמונה וחיפה, מכפר קאסם ומבית לחם, מימין ומשמאל, דתיים וחילוניים, כולם יחד כדי לומר אתנו בקול גדול – לא נוותר, אנחנו דורשים הסכם מדיני, אנחנו יודעים שזה אפשרי ואנחנו לא נשקוט עד שזה יתממש.

תודה לחברותי הנאמנות, שמתוך אמונה משותפת הצלחנו יד ביד להתגבר על קשיים וחששות רבים ולארגן את האירוע החשוב הזה, תודה שנתתן את כול מה שיש לכן, ואפילו יותר, כדי שנצליח לאחד את הכוחות מכול קצוות הארץ ולייצר שרשרת אנושית, שרשרת חזקה ונחושה, שלא תינתק. אני  יודעת שיחד אתכן נצליח לבצע כול משימה שניקח על עצמנו, כי עם  שותפות כאלה (ועם יואל מרשק, כמובן) – הכול אפשרי.

תודה לכן "נשות הצמתים" שכבר יותר משלושה חודשים עומדות בארבעים צמתים בכול פינה בארץ, בחמסין  ובאובך, בגשם ובשלג, מתרוצצות בין הרכבים עם שלטי התנועה, קושרות סרטי טורקיז במיומנות רבה ולא מוותרות על המשמרת השבועית שלהן, גם כשזה לא קל בכלל. ביום שראיתי את מרים ממודיעין, עומדת בצומת ומחלקת גלויות, כשבתה, מירב עמית בת החמישה חודשים בזרועותיה, ידעתי – אין כוח בעולם שיעצור אותנו.

תודה לכן "דוברות  התנועה", עשרות נשים שמייצגות את התנועה שלנו ביותר מעשרים חוגי בית כול שבוע, בכול פינה בארץ, בתקוע וברהט, בירושלים ובשדרות, ברגבים, בטירה ובכפר ורדים, בסוף היום העמוס, אתן נוסעות שעות ארוכות, בדרכים לא מוכרות, לכול מקום שנדרש. אתן מפיחות תקווה בלבבות ובזכותכן גדלה ומתעצמת התנועה שלנו, המפגשים הללו הם הקרקע ממנה צומחת תנועת "נשים עושות שלום". תודה לכן דוברות מסורות ותודה למאות הנשים שהגיעו לחוגי הבית והצטרפו אלינו, אתן התקווה שלנו, רק ביחד נצליח!

תודה מיוחדת ל"סיירת הבחירות", שכדי להשתייך אליה נדרש אומץ רב ונחישות שאמנם מצדיקה את שמה. יותר מ- 70  נשים, כבר יותר משלושה חודשים, חורשות את הארץ בכנסי הבחירות  של כול המפלגות ושואלות את כול אחד מהמועמדים – מה אתה עומד לעשות למען הסכם מדיני? הן דואגות שהמלחמה הארורה שהייתה רק לפני שמונה חודשים, לא תישכח ולא תתכסה במילים יפות של בחירות. תודה לכן נשים אמיצות.

תודה למרכזות האזוריות שמפעילות עשרות נשים באזור שלהן, שמחברות בין יהודיות וערביות בפעילות משותפת בצמתים  ובחוגי הבית, בשווקים ובמרכזי הקניות, בכול מקום – אתן שם. תודה לכן נשים מסורות, עבודת השטח שאתן עושות הן לב ליבה של התנועה שלנו, בלעדיכן לא נוכל להשפיע ולחולל שינוי. תודה אישית לחברותי בצוות ההיגוי של התנועה, ובכל הצוותים האחרים, המכוונים ומנחים את התנועה, תודה לכן על ההובלה המשותפת של הספינה העצומה שלנו במים גועשים, יחד נצליח – אין ספק.

ועוד תודה אחת, עם הרבה אהבה, לבני הזוג שלנו שממשיכים לתמוך בנו גם כשאנחנו בכול רגע פנוי (וגם לא פנוי)  עסוקות בעוד ועוד מטלות שתמיד נורא דחופות כי אנחנו הרי עושות שלום, תודה לכם אהובים, אתם מזכירים לנו כול הזמן שרק נשים יכולות להביא שלום וזה   כנראה נכון, אבל תדעו שעם התמיכה שלכם זה הרבה יותר נעים! ותודה אחרונה לכול האמנים הנפלאים שהתנדבו להופיע כאן היום ולחווה אורטמן שלנו שהנחתה את הטקס.

ובקשה לנו מכם, קהל  יקר מאד, הירשמו לתנועה, קחו חלק בפעילויות שלנו, צרפו חברות וחברים חדשים, הכוח שלנו מגיע מכם וכל אחת ואחד הוא שגריר שלנו. אנחנו רק בתחילת הדרך,  אנחנו צריכים יחד להזכיר לכול ממשלה שתקום – לא ננוח ולא נשקוט עד שיושג הסכם מדיני.  כשאתם כולכם אתנו – הכול נראה אפשרי.