שנה לצוק איתן: עשרות נשים פתחו בצום בדרישה לנהל מו”מ לשלום / מיכאל סולסברי-כורך, שיחה מקומית, 8.7.2015

הנשים, חברות תנועת “נשים עושות שלום” הקימו מאהל מחאה מול בית רוה”מ בירושלים, ומתכננות לצום בו חמישים ימים, כמניין ימי המלחמה בקיץ הקודם. הן דורשות לפתוח במהלך מדיני שימנע את המלחמה הבאה וקורבנותיה.

בכניסה לבית ראש הממשלה בירושלים, יושבות קרוב לשלושים נשים על מזרונים כשמעליהן תלויות כרזות הקוראות למשא ומתן מדיני. על החולצות שהן לובשות מתנוסס הסלוגן “נשים עושות שלום, עוצרות את המלחמה הבאה”. הן ישובות על מזרונים וחלקן נושאות שלט קטן שעליו כתוב: “בצום!”. למרות הלבוש האחיד ניתן לראות את השוני בין הנשים במקום, חלקן ערביות, חלקן דתיות, מזרחיות ואשכנזיות.

היום, בדיוק שנה לאחר תחילת המתקפה על עזה, הקימה תנועת “נשים עושות שלום” מאהל מול בית ראש הממשלה בקריאה לממשלה לחזור למשא ומתן עם הפלסטינים. התנועה הוקמה במהלך מלחמת צוק איתן על ידי נשים ישראליות ופלסטיניות מכל רחבי הארץ שדורשות לחזור למשא ומתן לפני שתתחיל המלחמה הבאה ותגבה את קורבנותיה. הנשים יצומו במשמרות במשך חמישים ימים, מניין הימים של המלחמה. ההחלטה לצום הגיעה מתוך רצון של הפעילות להזדהות עם הסבל שהמלחמה גרמה בצד הישראלי והפלסטיני, וגם מאחר וצום הינו פעולה הדורשת ויתורים והתמדה, כמו המשא ומתן המדיני שאותה דורשת התנועה.

להמשך הכתבה באתר שיחה מקומית