סדרת מפגשים בנושא 1325 מהלכה למעשה: נשים עושות שלום מדברות ביטחון

באנר לבן 1325 הרצאות

אנחנו שמחות לבשר שתוכנית הלימוד, ההעשרה, ההכשרה, הליבון והדיון בנושא שם הקוד 1325 – או, באופן מורחב יותר, השתתפות נשים במוקדי קבלת החלטות בנושאי ביטחון המדינה ומדיניות חוץ יוצאת סוף-סוף לדרך.

הסדרה הזאת תנסה להציף את כל השאלות החשובות האלה, ותעניק לנו נקודות למחשבה, זוויות להביט על המציאות, כלי עבודה לעשות את הניתוחים, ואמצעי פעולה רלוונטיים לנשים עושות שלום, למטרות, ולפעילויות התנועה.

צוות 1325, בריכוז סביונה רוטלוי וענת סרגוסטי, הצליח לגבש תוכנית עם מיטב הנשים הידעניות, אקטיביסטיות, חכמות, מעוררות מחשבה והשראה בשדה. ברוח התנועה אלה נשים ממגוון קבוצות האוכלוסיה, יהודיות וערביות, חילוניות ודתיות, נשות אקדמיה ופעילות שטח, נשים משמאל, ממרכז ומימין המפה הפוליטית בישראל. נשים שהיו במוקדי קבלת החלטות, ונשים שפעלו לקידום נשים.

המפגש הראשון

ההרצאה הפותחת תהיה ארוחת טעימות לשדה הפמיניסטי, ותאפשר לנו להכיר על קצה המזלג את ההיסטוריה ואת הזרמים השונים. פרופ׳ דפנה הקר היא לא רק ראשת החוג למגדר באוניברסיטת תל אביב, וחברת סגל בפקולטה למשפטים, אלא גם אקטיביסטית בולטת וידועה בשדה.
את ההרצאה השניה נשמע מד״ר מירי רוזמרין, מרצה למגדר באוניברסיטת בר אילן ועמיתת מחקר במכון ון ליר. בין שאר מחקריה, את המשמעות של פעולת נשים במרחב החברתי. למה, אם בכלל, יש לנשים קול אחר? מה המשמעויות החברתיות של השמעת קול כזה מתי ואיך הקול הזה מצליח לייצר שינוי.

המפגשים הבאים

בהמשך הדרך נשמע מהחוקרת מספר אחת בארץ בנושא נשים וביטחון, שאת הדוקטורט שלה עשתה על 1325, ד״ר שרי אהרוני, גם לה יש שני כובעים, חוקרת אקדמית, ופעילה פמיניסטית בולטת במספר מעגלים, בעיקר באישה לאישה בחיפה.
נאילה עוואד, מנכ״ל ארגון נשים נגד אלימות מנצרת תדבר על הפרספקטיבה הפוליטית של נשים פלסטיניות אזרחיות ישראל מנגנוני הדיכוי, האפלייה והאלימות המופעלים כלפיהן. נלמד על פמיניזם מזרחי, על הקשר בין שינוי חברתי לתהליכי חקיקה, על הדרת נשים, הקשר בין ביטחון המדינה, ביטחון אישי ופוליגמיה, על מצבה של ישראל בפרספקטיבה בינלאומית, הקשר בין צבא לחברה ומגדר. וזה רק על קצה המזלג.
ההרצאות יתקיימו בימי שישי, פעם בחודש, במקומות שונים בארץ. תל אביב, חיפה, ירושלים, מכללת ספיר, מרכז-מזרח, ועוד ועוד.

להרשמה והסעות הקליקו כאן

כל ההרצאות יועברו בשידור חי בפייסבוק, ויועלו אחר כך ליוטיוב של התנועה. בסיום כל הרצאה יתקיים דיון שבו נוכל לחדד את המסרים מתוך ההרצאה ולפתח כלי עבודה רלוונטיים לפעילות של נשים עושות שלום.
הסדרה הזאת מיועדת לכלל חברות נשים עושות שלום, כל החברות, באשר הן, בכל רחבי הארץ מוזמנות. רצוי שכולנו נשתתף בכל הפעילויות האלה, כל מפגש שונה מקודמו, ורק המכלול ייאפשר לנו את הראייה הרחבה!
ההשתתפות בהרשמה מראש בלבד.