קול קורא – תורמות לשלום

מיהן נשים עושות שלום?

תנועת “נשים עושות שלום” הוקמה בקיץ 2014 במהלך מלחמת “צוק איתן”. חברות בה נשים אשר אינן מוכנות לקבל את הקיפאון הנוכחי ודורשות הנעה מחדש של התהליך המדיני.

למה צריך את נשים עושות שלום?

כי צריך לעורר את דעת הקהל לצורך בפתרון מדיני לסכסוך הישראלי-פלסטיני.  רק הסכם יעניק ביטחון לנו,  לילדינו ולכל תושבי ישראל.  מטרתנו היא לחזק את התודעה הציבורית והשיח התומכים בהסכם מדיני,  לשנות את סדר היום הלאומי ולהעמיד את התהליך המדיני בראש סדר היום של מקבלי ההחלטות.

במה אתן שונות מתנועות שלום אחרות?

נשים עושות שלום היא תנועת נשים המונית, לא מפלגתית, המציבה בראש סדר-היום הלאומי את הצורך בפתרון מדיני, באמצעות הפעלת לחץ ישיר,  תקשורתי וציבורי,  על מקבלי ההחלטות המדיניות.  אנחנו סבורות שבישראל קיים רוב לפתרון מדיני.  לאורך ההיסטוריה הוכח כי נשים הצליחו להוביל מהפכות אזרחיות.

איך אתן פועלות?

דלתנו פתוחה לכל אישה השותפה לחזון שלנו וכל אישה מוזמנת לבוא,  לתרום ולהשפיע.  בתנועה אלפי נשים בעלות דעות שונות )ימין-מרכז-שמאל( יהודיות וערביות,  חילוניות ודתיות, ממרכז הארץ ומהפריפריה,  צעירות,  אימהות לילדים קטנים, אימהות לחיילים וסבתות.

שנת 2015 התאפיינה בצמיחת התנועה ובפעילות אינטנסיבית.  אלפי נשים השתתפו בנסיעת הרכבת לשדרות,  בהפגנה מול הכנסת בעת השבעת הממשלה החדשה.  באוהל המחאה ” צום איתן ” מול בית ראש הממשלה,  צמו נשות של התנועה במשך  50 ימים והאירוע הסתיים בעצרת מרגשת.  במהלך הקיץ נפגשנו עם אשת ראש הממשלה ולאחר מכן עם ראש הממשלה עצמו. הוזמנו למוקטעה על ידי אבו מאזן , נפגשנו עם נשים מובילות בחברה הפלסטינית ועם הוועדה של הרשות לשיתוף פעולה עם החברה הישראלית.  לצד מעשים אלה,  המשכנו ב”פעילויות שטח” מגוונות והשקענו בחיזוק התשתיות של התנועה.

שנת 2016 פוגשת אותנו עם יעדים ברורים ומאתגרים. אנו שואפות להרחיב את התנועה ולהמשיך לקיים פעולות שטח כגון הקרנות הסרט על נשות ליבריה,  חוגי בית,  עמידה שבועית בצמתים, ‘אוהל נודד’ שהחל את מסעו בשדרות… ועוד. עבודת השטח של התנועה מניבה חשיפה תקשורתית ועמה חדירה הדרגתית לתודעה הציבורית.

איך אני יכולה לעזור לכן?

התנועה מבוססת על התנדבות. כל פעילה בוחרת את תחומי הפעילות המתאימים לה והיקפם. לצד העבודה ההתנדבותית אנו זקוקות למימון הוצאות אחרות. תרומה צנועה של כל אחת מהפעילות תעזור לנו מאד. סכום התרומה נתון כמובן לשיקול דעתה של התורמת.  אנו ממליצות על תרומה של 10 ₪ בחודש או 120 ₪ בתשלום שנתי חד-פעמי.  תורמות ותורמים של 5,000 ₪ ומעלה יצוינו “ידידי התנועה” ותורמים בסכום של 20,000 ₪ ומעלה יצוינו “יקירי התנועה“.

אז איך לתרום?

  1. היכנסי לדף נשים עושות שלום  באתר ישראל תורמת
  2. בחרו את סכום התרומה או הקלידו אותה בריבוע הכנס סכום
  3. בחרו את תדירות התרומה [חד פעמית או חודשית]. לדוגמא 120 ₪ חד-פעמי או 10 ₪ חודשי.
  4. מלאו את פרטי התשלום
  5. הקליקו על [תשלום]

אם ברצונך לתרום ונתקלת בקשיים אנא פני אלינו במייל ונחזור אליך.

את מוזמנת לצפות בפעילות של נשים עושות שלום ב-2015: