פעילת שלום בת 66 צמה כדי לקדם הסדר מדיני /עודד בר-מאיר, mynet מקומי, ישובי הנגב, 6.8.15

זה 30 יום מאיישת פנינה דובו, חברת קיבוץ להב שבנגב המזרחי, את אוהל המחאה מול בית ראש הממשלה בירושלים . לא זו בלבד שהיא נעדרת מביתה תקופה כל כך ארוכה, היא ועשר חברותיה למחאה צמות 25 שעות במשמרות קבועות ובסבבים.

שנה בדיוק אחרי מבצע ‘צוק איתן‘ דובו וחברותיה למחאה יוצאת הדופן דורשות מראש הממשלה לחזור לשולחן המשא ומתן כדי להגיע להסכם מדיני ולמנוע את המלחמה הבאה.

את דובו (66) הצלחנו לתפוס בביתה שבקיבוץ בין משמרת למשמרת. למחרת פגישתנו היא כבר היתה בדרך לאוהל המחאה בירושלים. לא, החום הכבד ששרר השבוע במחוזותינו לא מרתיע אותה, גם לא העובדה שהיא צפויה לצום שוב למשך יותר מיממה. עוד ממתינות לה משמרות נוספות של התנזרות מאוכל עד שאוהל המחאה יפורק בעוד כשלושה שבועות במלאת 50 יום להצבתו מול בית ראש הממשלה, כמניין ימי הלחימה ב’צוק איתן’. לא לחינם זכה אוהל המחאה לכינוי ‘צום איתן’, פרי יוזמתה של תנועת ‘נשים עושות שלום’, שדובו אמנם לא אחת ממייסדותיה, אבל בהחלט מהראשונות להצטרף אליה.

“לא, שום דבר לא מרתיע אותי בדרך להשגת הסדר מדיני ואפילו שלום”, היא אומרת בפסקנות. “לא החום הכבד, גם לא העובדה שאני צמה מדי פעם. ביום הכיפורים אני לא צמה. למען הסדר מדיני ושלום אני מוכנה לצום. אני לוקחת עליי את משימת הצום מתוך הכרה מלאה ביעד שהצבתי לעצמי”.

להמשך קריאה באתר Mynet