פנטזיה בטורקיז / עינת לוצאטי

יש אומרות שנקודת המפנה הייתה כש Netflix הרימה את הכפפה ויחד איתנו, תנועת נשים עושות שלום, הפקנו את "WE" - תוכנית ריאליטי ליישוב סכסוכים באזורנו, בהנחיית אופרה ווינפרי. בתוכנית השתתפו א/נשים שמטרתן להגיע להסכמות כשכל אחת שואלת את זהותה של זולתה, ולהפך, במשך 24 שעות.

זכורה התרגשותנו אחרי התוכנית הראשונה, בה הצליחו חברות כנסת מכל הסיעות, לשאול זהויות עמיתותיהן, ולהגיע להסכמה רחבה בנושא יישום החלטה 1325

המיזם סחף אלפים וכלל משתתפות ומשתתפים מהרשות הפלסטינית, עזה ומרחבי העולם.

סיום השלב הראשון של "WE" היה בבנייניי האומה, בירושלים, בהנחיית לוסי האריש. נשיא המדינה ברך שהחיינו, והגיענו, וקיימנו. אופרה ווינפרי הודתה על ההזדמנות, נציגת Netflix דמעה, גל גדות אמרה: "אתן ה –Wonder Women שלנו". עם נטע ברזילי, דנה אינטרנשיונל, מירה עילבוני ויעל דקלבאום, שרנו את תפילת האימהות ו- Diva,I am not your toy

קיימנו הבטחתנו, תמכנו, דרשנו, לא הרפינו, עד שהגענו בכוחות משותפות להסכם מדיני מכבד כעבור ארבע שנים, בהן המשכנו את מיזם "WE "בווריאציות שונות. בד בבד עשינו פרויקטים מגוונות, והשתלבנו בצוותים פרגמטיות שניסחו את ההסכמות המפורטות.

במהלך עשייתנו, ליוותה אותנו מצלמתה של אביגיל דיסני שיצרה את סרטה "פנטזיה בטורקיז", עלינו, תנועת נשים עושות שלום, שמונה כ- 400,000 נשים, גברים, זקנות, צעירות, דתיות, חילוניות, מוסלמיות, יהודיות, צ'רקסיות, ישראליות ערביות, פלסטיניות, מתנחלות, נוצריות, ודרוזיות.

-------

ציירה ליאורה נוילנדר

השנה 2029: לפני מספר שנים נחתם הסכם מדיני מכבד

היכולת להתבונן קדימה היא חלק מהדרך לעיצוב העתיד. לפניכן סיפורים שכתבו נשים ש"נזכרות" בשנת 2029 איך הגענו להסכם המדיני, מה עשינו ואיך עזרנו להביא את הסכם השלום המיוחל.