פגישה עם שגריר שבדיה בישראל מר קרל מגנוס (Mr. Carl Magnus Nesser) תל אביב 24.9.2015

צוות של נשים עושות שלום (פנינה דובו, ויויאן סילבר והדסה נווה) נפגשו עם שגריר שבדיה בישראל, מר קרל מגנוס,  על מנת להציג בפניו את התנועה.

השגריר פתח ואמר כי הוא שמח לארח אותנו וכי שמע עלינו. לצערו לא התפנה בקיץ לעלות לירושלים מסיבות כלליות שאינן קשורות בנו. הוא ישמח לשמוע אותנו.

פתחה פנינה אשר יצרה את הקשר הראשון עם השגרירות. היא הציגה אותנו ולאחריה ויויאן נתנה סקירה על התנועה, חזונה ומטרותיה. (הסכם מכובד המקובל על הצדדים, ערוב כל גווני הקשת בעם וצרוף נשים בתהליכי קבלת החלטות). הדסה תארה כמה מפעולות התנועה, כגון הרכבת לשדרות ואוהל צום איתן בקיץ האחרון.

השגריר הסביר את מדיניות ממשלת שבדיה הדוגלת בשתי מדינות לשני עמים. ההכרה של ממשלתו במדינה הפלשתינאית אין בכך משום פגיעה בזכותה הלגיטימית של ישראל. ממשלת שבדיה כולל משרד החוץ והעומדת בראשו השרה גב’ מרגוט וולסטרום(Margot Wallstrom) , דוגלים בכך שלנשים יש מקום חשוב בתהליכים פוליטיים שונים, מדיניים וחברתיים, לפי החלטה 1325 של האו”ם (במשרד החוץ של שבדיה רוב התפקידים הבכירים מאויישים על ידי נשים).

שגריר שבדיה שגריר שבדיה2

השגריר הבטיח להעביר את המסר שלנו למשרד החוץ של שבדיה ולפרסם כאן בארץ (בניוזלטר, פייסבוק, טוויטר ועוד) את הפגישה שלנו איתו. בקשנו מהשגריר לפרסם את קיומה של התנועה  וחזון השלום שלה בציבוריות בשבדיה, ולדעתו זה יותר תפקידה של שגרירות ישראל בשבדיה אם כי יעשה כמיטב יכולתו.

כמו כן השגריר הבטיח כי כאשר יגיעו מבקרים ממשרד החוץ או אישיות אחרת משבדיה לארץ יצור עמנו קשר על מנת לקיים דיאלוג עם התנועה.

הפגישה ארכה שעה והיתה נעימה ולבבית והרגשנו שהמסר שהעברנו היה מאד חשוב .