פגישה עם אשת מדיה ממרוקו / עליזה ארז

לפני כ – 3 שבועות קראתי ב- ynet שמשרד החוץ מארח משלחת רשמית של 7 עיתונאים (מתוכם 5 עיתונאיות) ממרוקו.
שלחתי את הקישור של הכתבה לורדית קפלן, רכזת צוות תקשורת וענייינתי אותה בכך.
באותו היום עליתי לירושלים למשמרת שלנו מול הכנסת. עמדתי ליד חברתי יעל טריידל ופתאם ניגשה אשה מלווה בצלם ליעל אדמי שעמדה מולנו ושאלה אותה אם היא מדברת אנגלית. יעל שהייתה עסוקה בעידוד שאר החברות , צדה בעינה את יעל טריידל ואותי והפנתה את האשה אלינו.
היא שאלה אותנו: Why are you here? הבנו שהיא עיתונאית ושהיא מראיינת אותנו.
יעל ט. ואנוכי  ענינו לה וסיפרנו על “נשים עושות שלום” תוך כדי שהצלם מנסה לשפר את איכות הקול בגלל שברקע היה הרבה רעש. לאחר הראיון הקצר שאלתי אותה מאיפה היא והיא ענתה: ממרוקו.
“את מהמשלחת הרשמית של משרד החוץ?” שאלתי ותשובתה הייתה חיובית
ברגע האחרון הספקתי לשאול אותה מה שמה ואיפה ישודר הראיון. היא הספיקה להגיד לנו את שמה הפרטי CHAMA (הדגישה עם האות C) ושהיא עושה סרט דוקומנטרי על מה שקורה בתוך ישראל.
בשובי בערב הביתה התקשרתי לורדית להודות לה ולשבח את תגובתה המהירה למייל ששלחתי בבוקר ושכבר הצליחה להשיג ראיון עם עיתונאית ממרוקו
“אני לא יודעת על מה את מדברת” ענתה לי ורדית.
אז נס מספר 1: איך מכל 100 או יותר הנשים שהיו בכיכר קפלן ליד הכנסת ניגשה העיתונאית דווקא אלי ואל יעל ט.?
או.קיי
עכשיו מתחיל מסע הבילוש שלי להגיע לפרטים של אותה עיתונאית
בדרך ארוכה ומפותלת שנמשכה כמה ימים  וטלפונים למשרד החוץ, הצלחתי ליצור קשר עם חסאן – המלווה הרשמי של המשלחת – ודרכו נוצר הקשר הישיר.
נס מספר 2: אחרי מספר ימים קיבלתי מ-CHAMA מייל בו היא סיפרה שבעוד שבועיים היא חוזרת לארץ להשתתף בתוכנית לימוד על השואה ב”יד ושם”.
התחלנו להתכתב במייל. סיפרתי לה על “נשים עושות שלום” ועל פרוייקט קוילט השלום. התחברנו דרך הפייסבוק
וקבענו להפגש ביום חמישי – 1.12.16 בירושלים במלון בו היא מתאכסנת.
ביום חמישי הסוער והגשום יצאתי מביתי במשגב ב – 15:30 כדי לעלות לירושלים באוטובוס. יעל טריידל שאלה בבוקר אם אנחנו בטוחות שאנחנו רוצות להגיע לירושלים במזג אויר סוער כל כך ונראה לי שכל אחת, בסתר ליבה, קיוותה שהפגישה תבוטל. אבל האורחת ממרוקו לא ביטלה ולא הייתה לנו דרך לתקשר אתה – עלינו לירושלים. המסע לירושלים נמשך 4 שעות בו 2 אוטובוסים התקלקלו וכל פעם העבירו אותי לאוטובוס אחר.
נס מס’ 3: הצלחתי להגיע לירושלים!
aliza-marrocco
ועכשיו “הדובדבן שבקצפת”
פגשנו את CHAMA!!! אישה אמיצה ומרשימה! שמגדירה את עצמה כ- media expert והמומחיות שלה היא להגיע לאיזורי קונפליקט. היא ביקרה בעירק, בלבנון, בלוב.. ועכשיו היא בישראל. היא מספרת על התקפות ואיומים עליה כך שהיא נוסעת לישראל אבל היא לא מסתירה זאת. הגיעה לישראל עם הדרכון המרוקאי שלה ואמרה בשדה התעופה במרוקו שהיא נוסעת לישראל!
היא עשתה “שיעורי בית” וקראה על נשים עושות שלום. היא עודדה ושיבחה את מה שאנחנו עושות ואמרה שהיא התרשמה מאד ובהשראתנו תקים רשת “נשים עושות שלום” במרוקו!
אז מבחינתי זהו נס מס’ 4
אנחנו מצליחות לגעת בלבבות של נשים מכל העולם והתמיכה הזו כל כך חשובה לנו!!
ראיתי שהיא פרסמה פוסט בו היא מספרת (בערבית) שהיא האשה הראשונה ממרוקו שהצטרפה ל”רשת הנשים שעושות שלום במזרח התיכון”!!! נוסף  על כך, הביאה לי בד מסורתי ממרוקו שמשמש את הנשים כצעיף לראש. היא אמרה שהצעיף הוא מתנה מאמא שלה ושאני יכולה לגזור ממנו חתיכה לקוילט השלום. ביקשתי ממנה לכתוב כמה מילים על הבד ואגזור את החתיכה ואשלב בשמיכה. היא הביאה כמה חמסות ממרוקו וביקשה שאצרף אותן לריבוע!!!
אז נס מס’ 5: יהיה לנו בשמיכה ריבוע גם ממרוקו!!!
וזה מה שהיא כתבה לסיום במייל:
thank u so much Aliza, I liked the pics, u can use those too if u want. I m so proud
to join u, just women can make peace. Love u sisters,
This is my interview to the Moroccan Media about piece for peace and my contribution to it as Moroccan Muslim. https://goo.gl/XXZDmn
מי אמר שיש ניסים רק בחנוכה?!