סיכום אירוע של השדולה לשלום ובטחון בכנסת, 19.7.17 / הדסה נוה

ביום רביעי 19 ליולי 2017 ארחה השדולה לשלום ובטחון בראשות חברות הכנסת קסניה סבטלובה ומיכל רוזין שגרירות משבע מדינות , אירלנד, אקוודור, מלטה, סלובניה, קפריסין, קרואטיה וצרפת, וכן את תנועת נשים עושות שלום , לדיון בנושאים שהשדולה עוסקת בהם. השדולה קמה בעידודה של תנועת נשים עושות שלום לפני כשנה.

הוזמנו חברי כנסת מכל המפלגות. הגיעו לברך ולשאת דברים  חברי הכנסת הבאים:  מהליכוד – יהודה גליק ונורית קורן, מהמחנה הציוני- נחמן שי, יוסי יונה, רוויטל סוויד, ציפי ליבני, איילת נחמיאס ורבין, יעל כהן פארן. מרצ – זהבה גלאון, עיסאוי פרג', תמר זנדברג. הרשימה המשותפת – איידה תומא סולימן. יש עתיד – יעקב פרי.

חברי הכנסת שנשאו דברים שבחו את התנועה ועל כך שהחזירה את התקווה ואת השיח על שלום לציבוריות הישראלית . הם אמרו כי רק נשים יכולות לשנות את המציאות  וציינו  כי תנועת נשים עושות שלום הינה תנועה פורצת דרך ואיחלו לה הצלחה. כולם שמעו על התנועה .

הדוברות הראשיות מטעם השגרירות היו שגרירת אירלנד אשר ספרה על הנסיון לפיוס בארצה בין הפלגים השונים. שגרירת סלובניה שספרה על הפעולות בארצה לשתוף נשים בממשל ובפוליטיקה וכן שגרירת קפריסין.

גם יתר השגרירות נשאו דברים על מחויבות נשים זו לזו ועל הצורך לשתף נשים בדיונים על שלום ובטחון. השגרירות דברו הן על הנסיון בארצותיהן  לפתור סכסוכים על ידי נשים והן על הצורך לשלב נשים בפוליטיקה  בהתאם להחלטה 1325 של האו"ם אשר גם מדינת ישראל חתומה עליו אולם לא עשתה דבר עד כה בנדון.

Suzanne and Saviona in the Knesset Lobby 19717

סביונה רוטלוי וסוזן עבד אלקאדר בישיבת השדולה

מטעם נשים עושות שלום השתתפו למעלה ממאה נשים מקרית שמונה ועד אילת. בשם התנועה נשאו דברים סביונה רוטלוי, רכזת צוות קשרי ממשל ופעילת שלום מטייבה סוזן עבד אלקאדר.

עקב קוצר הזמן לא ניתן לנשים נוספות מהתנועה לשאת דברים מלבד דברים קצרים שנשאו מרילין סמדג'ה ואורנה שמעוני.

הארוע ארך מעל שעתיים והיה מרגש ומעורר השראה.

המפגש אורגן על ידי צוות קשרי ממשל וצוות שתופי פעולה. אנחנו מודות לכל הנשים אשר עזרו להרים את הארוע, בעקר פסקל חן (שגרירות), סביונה רוטלוי (כנסת) ומעין שרביט אליאסין ניצחה על ארגון  את הארוע.

תודה מקרב לב לכל האחרות שהיריעה קצרה כאן אשר עזרו בארגון ובתאום.