נשים עושות שלום מביאות פוליטיקה חדשה / אתי לבני, סלונה, 15.10.17

כולם רוצים פוליטיקה חדשה, בעיקר פוליטיקאים שמזהים את הלכי הרוח בציבור. עצם המושג מעורר ענין סקרנות ותשומת לב, מעטה או רבה יותר, לטווח קצר או ארוך יותר.

בארני סנדרס ודונלד טראמפ, ג’רמי קורביין ויאיר לפיד כל אחד בזמנו דבר על פוליטיקה חדשה, על שינוי תודעה, על הסתכלות אחרת על חשיבה חדשה, מאתגרת.

טורפים מחדש את כל המושגים המוכרים של הפוליטיקה, של הרעיונות ושל מושגי היסוד של החשיבה המדינית, לפעמים בצורה מאד שטחית, ומיצרים סדר עדיפויות חדש תוך קשיבות מירבית וזיהוי של מאוויים לאו דווקא גלויים וברורים של צבור הבוחרים הפוטנציאלי.

לא כדאי לתת לתופעה ציון מעמדה של מתבוננים מן הצד. להגדיר את התופעה כרצינית או לא רצינית, פופוליסטית או לא, הם מושגים לא רלבנטיים במקרים אלה. הפוליטיקה החדשה הזאת  קיימת והיא פה אולי כדי להישאר.

הפוליטיקה החדשה הזאת במופעיה השונים היא ביטוי עמוק ואותנטי, גם אם זמני, של צרכים ואמונות של הרבה מאד אנשים. בחלק מהמקרים זה מצליח

…….

masa eti livni and yael admi call for peace

פוליטיקה החדשה של נשים עושות שלום, היא להכריז על תמיכה בכל מנהיגות שמקדמת הסכם. הממשלה הנוכחית וראש הממשלה אינם מסומנים מראש ככאלה שאינם רוצים או יכולים לקדם הסדר. נשים עושות שלום יתמכו בכל ממשלה שתקדם הסכם מוסכם.

פוליטיקה חדשה זה לא להיכנס לפרטי הסכם אחד מוצע או מועדף, לאו דווקא שתי מדינות לשני עמים או מדינה אחת עם זכויות אזרח לכולם, או הודנה ארוכת טווח או הפרדות כלשהי, כל אפשרות שתהיה מוסכמת על שני הצדדים תהיה מקובלת גם עלינו.

נשים עושות שלום יוצרות כמעט באופן ספונטני ועם אמונה, ידע, ניסיון והרבה אינטואיציות טובות, פוליטיקה חדשה בישראל, פוליטיקה של נשים ובהובלת נשים.

זאת הפוליטיקה החדשה, מופע מרהיב ומבטיח ראינו במסע לשלום שהסתיים השבוע בירושלים בנוכחות כ-30-000 אישה ואיש נלהבים ומלאי תקווה.

להמשך הקריאה בבלוג סלונה