מיהן הנשים שלא נמצאות ברשימת המשפיעות של ליידי גלובס? מאת סמאח סלאימה | שיחה מקומית, 18.9.2016

השבוע פרסם מגזין ליידי גלובס את רשימת חמישים הנשים המשפיעות בישראל לשנת 2016. אמנם לא ברורים לי מה הקריטריונים ומי קבע אותם, אבל החלטתי לבחון דרך הרשימה את ההיכרות שלי כפלסטינית עם החברה הישראלית, ולנסות ללמוד מי הן הנשים האלו שבחרו גלובס, ועל מה ומי בדיוק הן משפיעות.

הרשימה כוללת נשים מרשימות באמת, ממבט ראשון נראה שרובן מתחומי העסקים והכלכלה, שוק ההון והבנקאות וחברות שונות במשק. לרגע חשבתי שגלובס חיפשו את הנשים עם הכסף, אבל אז ברשימה, בתמונות מרוטשות למשעי, הופיעו השרה איילת שקד, וכמה מקומות אחריה השרה מירי רגב, שהספיקה להחליף את הפנתרים השחורים שליוו אותה בכתבה ההיא בידיעות אחרונות, בחתלתולים חמודים על הכתף בהתאמה ל”ליידי גלובס”.

….

אולי היה ניתן למצוא מקום ברשימה למנכ”לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית – סוגיה שבהחלט משפיעה על אזרחיות ואזרחי המדינה או מישהי מהנשים המנהלות את המאבק על חזקת הגיל הרך? אולי מייסדות תנועת “נשים עושות שלום” שמובילות אלפי נשים או אחת מהנשים הצעירות האתיופית-ישראליות שעומדות בראש המאבקים נגד האלימות המשטרתית? מה עם נשים יוצרות, אמניות, במאיות או סופרות שמובילות דעת קהל? האם נפגעות שרת התרבות לא יכולות להיות לצידה בשום רשימה?

להמשך הכתבה באתר שיחה מקומית