מה החלטתי לעשות כדי למנוע את המלחמה הבאה? / דר’ אריאלה למדן, Mynet קיבוץ, 2.8.17

אני רוצה לשתף אתכם בשאלה למה לקחתי חלק בסמינר ייחודי בן יומיים של נשים מובילות לשלום ולביטחון.

כסבתא ל 12 נכדים ונכדות בהם ארבעה חיילים ובקרוב גם חמישי החלטתי לעשות כל מה שאני יכולה כדי למנוע את המלחמה הבאה. ומה אני יכולה לעשות? הצטרפתי לנשים עושות שלום – תנועה שקמה לאחר מבצע צוק איתן ומובלת על ידי נשים מהמרכז מהימין ומהשמאל, יהודיות ערביות ופלסטיניות, אבל לוקחים בה חלק גם גברים.

הנשים דורשות להגיע להסכם מדיני ומקיימות מעגלי שיח במטרה לעורר נשים וגברים לנקוט עמדה וללחוץ על המנהיגים לקדם את היעד הזה. לשם כך, בכל יום חמישי הראשון לחודש, אנחנו מציפות את הצמתים עם שלטי ענק.

כחברה בתנועה אני גם משתתפת ומנחה מעגלי שיח במטרה לעורר נשים וגברים לנקוט עמדה וללחוץ על המנהיגים לקדם הסכם מדיני. במהלך חודש יוני עמדנו ב-115 צמתים ביולי ב-143 צמתים ברחבי הארץ ולאורך הזמן נגיע ליותר ויותר.

אנחנו מקיימות קשר ישיר עם חברות וחברי כנסת במסגרת פרויקט שמות לב ומנסות למקד אותם בעשייה לכיוון הזה ביוזמתנו גם קמה השדולה בכנסת נשים למען שלום וביטחון. המטרה היא להגיע ל-100 אלף נשים וגברים הרשומים בתנועה כדי ללחוץ על המנהיגים לקדם הסכם מדיני. כיום רשומים בתנועה 22 אלף. אין הכרח שנחיה לאורך השנים על החרב ולכן השתתפתי בסמינר לנשים בונות עתיד משותף, הממומן על ידי האיחוד האירופי ויחד איתי לקחו בו חלק עוד 52 נשים מרחבי הארץ בהן עשר נשים ערביות ישראליות. עוד שלושה סמינרים כאלה צפויים להתקיים בחודשים הקרובים. בסמינר שבו אני השתתפתי נחשפתי להחלטה 1325 של מועצת הביטחון של האו”ם הקובעת כי תפקידה של המועצה הוא לסיים סכסוכים בעולם ונשים הן האוכלוסייה שתקדם את השלום.

להמשך הכתבה ב-Mynet קיבוץ