חרמות עליך, ישראל / מיכל פנט-פלג

הזירה הבינלאומית מספקת לנו בשבועיים האחרונים דוגמית לא טעימה ולא נעימה ממה שעלול להתרגש עלינו אם נמשיך לשבת בחיבוק ידיים ולקדש את הסטטוס קוו.

אז מה היה לנו? דרישת הפלסטינים להשעות את ישראל מארגון פיפ”א באשמת אפליה וגזענות, דרישה שכמעט עברה, החסירה פעימה אצל רבבות אוהדי כדורגל בארץ.

בהמשך שמענו את התבטאותו האומללה של מנכ”לOrange כי היה רוצה לסיים את קשרי החברה עם מפעילת הסלולר הישראלית פרטנר. בין לבין התפרסמה קריאה של יותר מ–40 אמנים ויוצרי קולנוע בריטים, ובראשם הבמאים קן לואץ’ ומייק לי, לשורה של בתי קולנוע בלונדון לבטל הקרנות של סרטים כחלק מפסטיבל הקולנוע הישראלי המתקיים שם מדי שנה.  עוד שמענו על הצטרפותה של אגודת הסטודנטים הארצית בבריטניה לארגון BDS , ועל כך שהנציבות האירופית עומדת לפרסם הנחיות לסימון מוצרים שיוצרו בהתנחלויות. וידיעה אחרונה מהבוקר: משלחת של בבית הדין הבינלאומי בהאג תגיע החודש לישראל לבדיקה מקדמית של פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות.

ולא רק אירופה “האנטישמית” חושפת שיניים. הניו יורק טיימס דווח באחרונה שתנועת החרם נגד ישראל מכה שורשים במאות קמפוסים של מוסדות אקדמיים בארה”ב, לרבות באוניברסיטאות עילית כגון מישיגן, פרינסטון, קורנל ורוב הקמפוסים של אוניברסיטת קליפורניה.  ולא רק המערב מתנכל לנו. מתברר שגם ממזרח נפתחת חזית: התוכנית של כחלון להגדיל את מספר עובדי הבנייה הסינים נתקלת במכשול דיפלומטי כשממשלת סין דורשת פתאום כי עובדי בנייה סינים לא יועסקו בהתנחלויות.

הדרישה נתקלה כצפוי בהתנגדות מצד ישראל ובינתיים הסינים לא באים ומחירי הדירות ממשיכים לנסוק.

כל אלה מצטרפים לחרם השקט והלא מדווח על ישראל בתחומים אחרים.

להמשך קריאה בבלוג של מיכל פנט-פלג