חמסה לשלום / אביבה דקל, ערב ערב באילת, 14.6.17

את עמית פגשתי בסטודיו שלה לפסיפס, לשם הוזמנתי על ידי תנועת “נשים עושות שלום”, כדי לקחת חלק בפרויקט שמובילות 50 אמניות פסיפס הפזורות ברחבי הארץ. הסטודיו של עמית באילת חבר לפרויקט הזה והזמין את תנועת “נשים עושות שלום” באילת ובערבה, להצטרף לסדנא.
אני אמנם לא מסוגלת פיזית להשתתף בצעדות והפגנות שמארגנת התנועה, למרות שאני מאמינה בחשיבות הרעיון, אבל  לעשות פסיפס אני יכולה וגם רוצה…..

……

חמסה לשלום באילת צילום חיים דוד

צילום חיים דוד

בימים אלה חבר הסטודיו של עמית  לפרויקט חמסה לשלום”, המוביל יוזמה חברתית אמנותית, בה ניתנת הזדמנות מיוחדת לאנשים מכל קצבי החברה בישראל ליצור בעבודת פסיפס חמסות אישיות. את החמסות משבצים בחמסה גדולות שתוצג ברחבי הארץ. מפגש אמנותי זה מנסה לקדם מסר חברתי של קבלת האחר, סבלנות ותקווה אמיתית לשלום. את הפעילות יזמה אראלה קדם, אמנית פסיפס מרחובות. הפעילות נעשית בהתנדבות, תוך הכרה ברורה, שהגיע הזמן להדגיש את המשותף שבינינו.
“הדרך האמנותית היצירתית היא פלטפורמה אידיאלית לתהליך, ואני מאמינה בה מאוד”, אומרת עמית. החמסות תוצגנה במקום ציבורי ראוי, בכדי לקדם את המודעות של הציבור כולו. “משהחלטתי להצטרף ליוזמה של חמסה לשלום””, אומרת עמית ירום, “הזמנתי את החברות בתנועת “נשים עושות שלום באילת ובערבה”, להשתתף בפרויקט, בשיתוף תלמידות הסטודיו שלי ונעניתי בשמחה”.

להמשך קריאת הכתבה במקומון ערב ערב באילת