ז’נבה מחבקת את נשים עושות שלום / יעל טריידל

ב- 22 ו-23 במארס התקיימו בג’נבה שני אירועים לכבוד תנועת נשים עושות שלום.

האירוע הראשון היה פנל שנערך ב- Graduate Institute Geneva, מכון מחקר יוקרתי העורך מחקר נרחב על תהליכי שלום וביטחון. בפנל בהנחיית דר’ תניה פפנהולץ (Thania Paffenholz) שעומדת בראש ה- Inclusive Peace & Transition Initiative, השתתפו הודא אבוערקוב ויעל טריידל.

כפי שאמרה דר’ פפנהולץ בראשית דבריה, הם התלבטו אם לקיים פנל בנושא הסכסוך הישראלי-פלסטיני, כיוון שהמצב באזור כל כך קשה שהסיכויים שמשהו חיובי יקרה דלים ואנשים מאבדים עניין. אבל אז הם פגשו אותנו, והתרשמו עמוקות ו…שינו את דעתם!

יעל נושאת דברים בגאלה

לאירוע הגיעו כ-100 איש ואישה והתגובות היו מאוד חיוביות. לא מעט אנשים אמרו לנו בתום הערב שלראשונה מזה זמן רב הם מרגישים שיש תקווה לשינוי באזור, וכי ימשיכו לעקוב אחרינו.  הארגונים השוויצריים J Call ו- Beit of Hope פרסו את חסותם על האירוע, ותודה מיוחדת למאסיה קנמאן שיזמה אותו.

האירוע השני היה גאלה לגיוס כספים עבור 3 ארגונים העוסקים בפתרון הסכסוך הישראלי פלסטיני:

1.     תע’יר – ארגון פלסטיני שהוקם על ידי עלי אבו-עוואד, אשר נפגש עם צעירים פלסטינים ומעודד אותם לבחור בדרך של אי-אלימות.

2.     שורשים-ג’ודור – ארגון פלסטיני-ישראלי שעורך מפגשים בין מתנחלים ופלסטינים. את הארגון ייצג בגאלה שאול יודלמן ממייסדי היוזמה.

3.     נשים עושות שלום – את נשים עושות שלום ייצגה יעל טריידל

דוברת יקרה נוספת הייתה הודא אבוערקוב, המנהלת האזורית של רשת ארגוני השלום ALLMEP (Alliance for Middle East Peace), בה חברים כל הארגונים שלעיל.

האירוע אורגן על ידי  Beit of Hope– קבוצה מעורבת של שמונה תושבי ג’נבה – 3 יהודים, 3 ערבים, אירנית והודי, אשר קמה לפני כשנה ופועלת לתמיכה ביוזמות אזרחיות אזוריות https:/www.b8ofhope.org/. אנשי הקבוצה עבדו ימים כלילות וארגנו אירוע גאלה שגם אורחים למודי גאלות אמרו שהייתה מוצלחת במיוחד. המחויבות והנדיבות של אנשי Beit of Hope נוגעת עמוקות ומחממת את הלב.

נוסף לנאומים של שאול, הודא ויעל, הייתה מכירה פומבית ומוזיקה חיה מעולה שהשמיעו יעל דקלבאום, מרים טוקאן, לירון מיוחס ואדם בן עזרא. אורחים רבים ניגשו להודות לנו, אמרו שעוררנו בהם שוב את התקווה שמשהו אכן יכול להשתנות, וביקשו לחזק אותנו בכל דרך אפשרית.

הודא מדברת בגאלה

התחושה היא כי הביקור בג’נבה היה מצוין הן מבחינת גיוס כספים ובעיקר מבחינת חשיפה לאנשים רבים וטובים, חלקם בעלי השפעה. אנחנו כבר יודעות על יוזמות נוספות שעלו כתוצאה מהביקור ונראה כי עוד נחזור לג’נבה…