הקרנה ראשונה של סרט על מאבק נשות ליבריה למען השלום בפני קהל מעורב של נשים ערביות ויהודיות בלקייה 26.3.16 / פנינה דובו

כ-20 נשות לקייה, ביחד עם תומכות תנועת נשים עושות שלום מישובי הסביבה (היהודית), התאספו בשבת האחרונה, 26.3, באוהל “רקמת המדבר”, לצפות בסרט “PRAY THE DEVIL BACK TO HELL” (“גרשו את השטן חזרה לגיהנום”), המוקרן על ידי תנועת נשים עושות שלום בכל רחבי הארץ. זו הפעם הראשונה שהסרט, המתאר את מאבקן של נשות ליבריה להשגת שלום בארצן, מוקרן בפני קהל מעורב- המורכב מנשים יהודיות וערביות בנגב. ההקרנה היא שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין ארגון נשים עושות שלום, תנועה שקמה לפני כשנה וחצי במטרה להתניע מחדש את המו”מ המדיני, לבין העמותה לשיפור מעמד האשה בלקייה , שאחד מהפרויקטים שלה הוא “רקמת המדבר”.

פרויקט זה של העמותה, הפועלת למען שיפור מעמדה הכלכלי והחברתי של האישה הבדואית, מעסיק כ-160 נשים מלקיה ומהכפרים הסמוכים, בעבודות רקמה בדואית מסורתית.

הקרנה לקיה

 

בפתח המפגש אמרה יפעת ניימן, נציגת התנועה שהנחתה את המפגש: “אנו נרגשות ומעריכות את נחישותכן להגיע לכאן היום, למרות מזג האוויר הגשום. נחישות זו תראו גם בסרט שנקרין לפניכן היום. אנו רואות חשיבות רבה למפגש זה, ולהצטרפותכן למגוון רחב של נשים בתנועה: מימין ומשמאל, חילוניות ודתיות, ערביות ויהודיות. אתן הגשר בינינו לבין שכנותינו הפלשתינאיות, אך לא פחות מזה, אנחנו כאן כדי ללמוד לדבר בינינו, האחד עם השני “.

“אחרי שצפיתי לראשונה בסרט, התקשרתי לדבר עם חברה שלי בעזה, איתה אני מקיימת שיחות קבועות, וסיפרתי לה על הקבוצה שלנו, והצעתי לה להקים גם בעזה קבוצה כזו, ולקיים קשר בין שתי הקבוצות, כאן ושם. חברתי אמרה שהיא לא יודעת אם באמת יש אצלנו אנשים שמאמינים ובטוחים בשלום, אבל כתבה שגם אצלם יש נשים מאד חזקות שיכולות לסייע לשלום…”, סיפרה בסמה, מנהלת בית ספר בלקייה, בשיחה שנערכה באוהל.

לפרטים נוספים: פנינה דובו – נשים עושות שלום בדרום, 0507511873